6-krotny Mistrz Świata, Jonathan Rea, nie ma prawka na motocykl, bo... oblał teorię! - Motogen.pl

Jonathan Rea ma zamiar udokumentować egzamin na prawko na swoim YouTubie.

Wyobraź sobie, że jesteś jednym z najszybszych motocyklistów na świecie, a potwierdza to kilka tytułów mistrzowskich. Nie ma więc wątpliwości, że o ile w ogóle istnieje ktokolwiek, kto lepiej potrafi zapanować nad motocyklem niż Ty, to osoby takie można zliczyć na palcach jednej ręki… Potrafisz wykręcać rekordowe czasy na torach wyścigowych, a i tak nie możesz pojechać motocyklem po bułki, czy wsiąść na roadstera na niedzielną pojeżdżawkę!

W takiej sytuacji jest 34-letni Jonathan Rea. Pochodzi z Irlandii Północnej, ma na koncie 6 tytułów Mistrza Świata World Superbike, otrzymał nawet Order Imperium Brytyjskiego za swoje dokonania w wyścigach motocyklowych. A i tak nie ma prawka kategorii A.

Jonathan raczej nie powinien mieć problemów z ósemką. Na jakim motocyklu zdaje się prawko w Irlandii Północnej?

O brak prawka zapytał go Eamonn Maillie, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w Irlandii, w ramach wywiadu telewizyjnego. Jak donosi belfasttelegraph.com, Jonathan Rea odparł:

„Nie wiem kto Ci to powiedział, ale to prawda. Pewnie robi się z tego właśnie wywiad na wyłączność.

Ludzie wiedzą, że nie mam prawa jazdy… Ale nie wiedzą, że tak naprawdę raz oblałem swój egzamin. Podszedłem to egzaminu teoretycznego gdy mieszkałem na Wyspie Man i go oblałem. Gdy zaczynał się lockdown, wypełniłem wszystkie dane na kolejny egzamin, już w Belfaście w Irlandii Północnej, ale później przyszło rozporządzenie, że ośrodki egzaminacyjne są zamknięte.

Chcę zdać prawko. Mam też ciekawy pomysł, aby udokumentować swoją podróż od testu teoretycznego, przez praktyczny i zdanie egzaminu – taką relację chciałem wrzucić na swojego YouTube’a czy gdzieś tam.

To dość żenujące, że jestem 6-krotnym mistrzem świata, ale nie mogę skoczyć do okolicznego sklepu na motocyklu…”

Czy uważacie, że zawodnicy pokroju Jonathana Rea, powinny honorowo i automatycznie otrzymywać zaliczenie egzaminu na prawo jazdy? Ale tylko praktycznego – bo na torze zawodnik nie musi wiedzieć, kiedy należy ustąpić pierwszeństwa lub jak używać kierunkowskazów na rondzie.

Tymczasem gdy lockdown w Wielkiej Brytanii się zakończy, Jonathana Rea idzie na egzamin, a więc obserwujcie jego YouTube’a.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany