Łączny dochód netto Polarisa w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 80,9 miliona dolarów. To o prawie 4,5 miliona dolarów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody netto ze sprzedaży osiągnęły pułap 888,3 miliona dolarów, co daje wzrost o 19% w porównaniu z 745,9 miliona w roku 2013.

Jaki kawałek tego sprzedażowego tortu dzierżą motocykle? Od stycznia do końca marca dział motocyklowy wygenerował przychód netto ze sprzedaży wynoszący 78,9 miliona dolarów, co dało wzrost o 52% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Pomimo sporej oferty modelowej Victory to Indian cieszy się największą popularnością wśród amerykańskich klientów i tamtejszej prasy motocyklowej, ponieważ historycznie to właśnie Indian jest mocniej zakorzeniony w świadomości klienteli zza oceanu i walczy z Harleyem. Victory z kolei chciałoby zwiększyć sprzedaż dzięki modelowi Gunner, który jest pozycjonowany jako power cruiser.

Bardziej otwarci są klienci spoza Ameryki Północnej. W pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedaż na pozostałych kontynentach wzrosła o 140 procent.

Więcej o motocyklach Polaris Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Biznes
Harley rozpoczyna rok 2014 z sukcesami

Harley-Davidson rozpoczął rok od bardzo dobrych wyników sprzedażowych i kontynuuje tym samym swoją strategię restrukturyzacji marki oraz obniżania kosztów produkcji.

Zamknij