Szkopek i Pazera odbierają mistrzowskie trofea - Motogen.pl

Paweł Szkopek w spektakularnym stylu obronił w tym roku tytuł w klasie Superbike, za sterami Yamahy R1 sięgając po swoje jedenaste w karierze mistrzostwo Polski, po drodze wygrywając pięć z dziesięciu wyścigów, a w dwóch kolejnych stając na niższych stopniach podium. Motocyklista z Dobrzykowa został także drugim wicemistrzem europejskiej serii Alpe Adria.

Swój najlepszy sezon w karierze zaliczył także młody Patryk Pazera. Dwudziestolatek wywalczył tytuł wicemistrza Polski klasy Superstock 600, aż siedem razy stając na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Startując Yamahą R6, Patryk zdobył również wicemistrzostwo Alpe Adria Superstock 600 w kategorii Junior.

Podopieczni zespołu Pazera Racing swoje mistrzowskie trofea odebrali oficjalnie w sobotę, podczas Gali Sportów Motorowych, która odbyła się w warszawskim Centrum Olimpijskim. Jedną z jej atrakcji były również motocykle stołecznej ekipy; ponad 200-konna Yamaha R1 w specyfikacji Superbike oraz Yamaha R6 w specyfikacji Superstock 600, które witały gości tuż przed wejściem.

Wyróżnienie po udanym debiucie, w którym wywalczył czwarte miejsce w Pucharze Polski Rookie 600, podczas sobotniej gali odebrał także reprezentujący barwy Pazera Racing Paweł Machij. 

Po udanym sezonie 2017, w trakcie którego zespół Pazera Racing nie tylko startował w mistrzostwach Polski i Alpe Adria, ale także zadebiutował w mistrzostwach świata World Superbike, ekipa pracuje już nad finalizacją planów na rok 2018. Zostaną one ogłoszone wkrótce. 

„Nie mogliśmy chyba wymarzyć sobie lepszego sezonu – mówi Paweł Szkopek. – W barwach Pazera Racing wywalczyłem kolejny, jedenasty już w mojej karierze tytuł mistrza Polski. Razem ścigaliśmy się także w czołówce Alpe Adria i wspólnie wystartowaliśmy w mistrzostwach świata World Superbike na niemieckim Lausitzringu, dlatego mamy bardzo wiele powodów do zadowolenia. To bardzo solidna baza, na której zamierzamy budować mam nadzieję jeszcze bardziej udany sezon 2018. Bardzo dziękuję całemu zespołowi, wszystkim naszym partnerom oraz kibicom.”

„Po udanym ubiegłorocznym debiucie w mistrzostwach Polski, w tym roku chciałem zrobić dalsze postępy i dzięki świetnej pracy całego zespołu udało nam się zrealizować ten cel – dodaje Patryk Pazera. – Awansowałem z trzeciego na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, sięgając po tytuł wicemistrza Polski i regularnie stając na podium. Systematycznie poprawiałem także czasy okrążeń na wszystkich torach i bardzo dużo nauczyłem się dzieląc garaż z niesamowicie doświadczonym Pawłem Szkopkiem. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę, pomoc i trzymanie kciuków. Do zobaczenia w sezonie 2018.”