Mateusz Molik na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Sport250 - Motogen.pl

Tomasz Rabiński (menadżer zespołu):

Zdecydowanie końcówka sezonu w wykonaniu Mateusza była bardzo imponująca dzięki pracy jaką wykonał pod skrzydłem swojego taty Jacka. Sukcesy na poprzedniej rundzie w Poznaniu oraz w równoległej serii wyścigowej Pit Bike bardzo go uskrzydliły i pozwoliły wreszcie uwolnić swój potencjał. Mocno wierzę w to, że przyszły sezon klasy 250cm3 może już należeć do niego, czego bardzo mu życzę. Należy także oddać wyrazy szacunku do naszego głównego konkurenta Marcina, który w swoim czwartym sezonie poczynił ogromny progres, a w walce z Matuszem wykazał się dużą dojrzałością. Na koniec oczywiście składam podziękowania wszystkim naszym partnerom za wsparcie, konkurentom za uczciwą rywalizację i wszystkim naszym kibicom za doping.

 

 

Mateusz Molik (Sport250):

 

Cieszę się przeogromnie z faktu, że wywalczyłem końcowe podium, bo jazda na dużym motocyklu po krętym torze kartingowym to dla mnie wielkie wyzwanie. Po pierwszym wyścigu wiedziałem, że muszę gonić i nawet na chwilę nie mogę odpuścić w ostatnim biegu. Na długo zapamiętam te czternaście okrążeń, na których Marcin próbował mnie zaatakować w ciasnych nawrotach. Pomimo dużego zmęczenia udało mi się odeprzeć wszystkie ataki i wpaść na metę tuż przed nim. Jestem szczęśliwy, że już po pierwszym moim sezonie w Pucharze Polski dostanę zaproszenie na Galę Mistrzów Sportu Motocyklowego. Dziękuję bardzo mojej mamie i siostrze, które tym razem pod nieobecność taty były ze mną w tym bardzo ważnym momencie mojej kariery. Dziękuję całej ekipie, a w szczególności Jackowi Steckiemu za obsługę, oraz wszystkim moim kibicom i przyjaciołom za nieustające wsparcie. 

 

Ostatnia odsłona zespołu w tym sezonie nastąpi w dniach 28-29 września, gdzie Kamil Barcik powalczy o awans w klasyfikacji generalnej klasy SSP300 w czeskim Moście.