AF Racing Team Ducati Toruń przed inauguracją WMMP - Motogen.pl

Rusza kolejny sezon Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, a wraz z nim walka AF Racing Teamu o kolejne tytuły. Ekipa Ducati Toruń nie ukrywa, że start na Torze „Poznań” traktuje naprawdę priorytetowo.

Przed sezonem „Czerwony Team” zmienił nazwę, jednak skład zawodniczy w porównaniu z ubiegłym rokiem pozostał bez zmian. Do walki w inauguracyjnej rundzie mistrzostw kraju w klasie Superstock 1000  barwach AF Racing Team Ducati Toruń przystąpią Daniel Bukowski i Maciej Ukleja. Z kolei w Pucharze Polski wystartują Mariusz Szerszeń i Krzysztof Zaciera. Zmaganiom o krajowe tytuły towarzyszy druga runda cyklu Alpe Adria. Po pierwszej, która odbyła się na Słowacji, w ekipie AF Racing panuje spory niedosyt, który jednocześnie przekłada się na chęć powetowania nie do końca udanych zawodów.

 

To prawda, przekłada się to u nas na szczególną mobilizację– podkreśla Dariusz Małkiewicz, menedżer teamu .- Jedziemy do Poznania, trochę podrażnieni tymi wynikami, ale przez to bardzo zmobilizowani, bojowo nastawieni. Liczymy na naprawdę dobre wyniki. Wiemy, że stać nas na nie, choć wiadomo, że to jest tylko sport i tutaj niczego z góry nie da się do końca zaplanować.

Szef teamu mówi wprost, że jego ekipa rundę na Torze „Poznań” traktuje priorytetowo.

 

– To dla nas faktycznie bardzo ważne zawody– stwierdza Dariusz Małkiewicz. – One powinny pokazać, jaki będzie układ sił w tym sezonie, a wiadomo, że my w klasie Superstock 1000 nastawiamy się na walkę o upragniony tytuł mistrza Polski. Poza tym zawsze warto dobrze zacząć sezon i – podobnie jak w wyścigu – nieco uciec rywalom już na starcie. Ponadto, jakby nie patrzeć, to dla nas bardzo ważny start także dlatego, że jedziemy przed własną publicznością. Na trybunach w trakcie wyścigów jak zwykle z pewnością zasiądzie sporo fanów naszego zespołu.

Z podobnym nastawieniem do pierwszej rundy czempionatu podchodzi lider zespołu, wicemistrz kraju z poprzednich dwóch sezonów – Daniel Bukowski.

 

–        Na inaugurację WMMP wybieramy się z dużą wolą walki i optymizmem– mówi popularny „Buła”. – Mocnych rywali z pewnością nie zabraknie, ale jeśli nie będzie trapił nas pech, to wierzymy, że mamy szanse na naprawdę dobre wyniki. Nadzieje są spore. Chcemy powalczyć i wygrać!

Więcej o motocyklach Ducati