Szkopek mistrzem, Pazera wicemistrzem Polski - Motogen.pl

Szkopek zdominował sobotnie zmagania w Poznaniu, najpierw sięgając po pierwsze pole startowe, a następnie pewnie wygrywając pierwszy wyścig weekendu. Piąte zwycięstwo w tym sezonie dało zawodnikowi ekipy Pazera Racing jedenasty w karierze tytuł. W niedzielę Szkopek imponował jeszcze bardziej, po drobnych problemach technicznych startując z końca stawki, ale już po trzech okrążeniach przebijając się na prowadzenie. 42-latek, który tydzień wcześniej startował w mistrzostwach świata World Superbike, przewrócił się jednak na ostatnim okrążeniu podczas zaciekłej walki o zwycięstwo.

„Przyjechałem do Poznania aby potwierdzić, kto jest najlepszym zawodnikiem w tym kraju i cieszę się, że byliśmy w stanie razem z zespołem przypieczętować tytuł już w sobotę – mówi startujący Yamahą R1 Paweł Szkopek. – To był długi i wymagający sezon, ale cała ekipa spisała się na medal, czego potwierdzeniem są nasze wyniki w mistrzostwach Polski, kolejny tytuł oraz start w mistrzostwach świata. Dziękuję całemu zespołowi oraz kibicom, którzy przez cały rok trzymali za nas kciuki. Ten sezon nie dobiega dla nas jeszcze końca.”

Wyjątkową sobotę ma za sobą także Patryk Pazera, który wygrał pierwszy wyścig weekendu, w swoim zaledwie drugim sezonie w klasie mistrzowskiej zapewniając sobie tytuł wicemistrza Polski klasy Superstock 600.

„Sięgnięcie po zwycięstwo i tytuł wicemistrza to idealne zwieńczenie bardzo udanego dla nas sezonu – dodaje Patryk Pazera, ścigający się nową Yamahą R6. – Wszyscy razem wiele nauczyliśmy się w tym roku od Pawła, co w moim przypadku zaowocowało podkręceniem tempa i awansem w generalce. Cieszę się, że cały czas rozwijam się jako zawodnik i robię postępy, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i nie mogę już doczekać się przyszłego sezonu. Dziękuję całemu zespołowi, a Pawłowi gratuluję kolejnego, w pełni zasłużonego tytułu.”

Na podium w Poznaniu, po raz drugi w karierze, stanął także debiutujący w tym roku na torze Paweł Machij, który z podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Rookie 600 rozminął się o zaledwie dwa punkty. Solidne zakończenie sezonu zaliczył także Piotr Prendota, w niedzielę o włos rozmijając się z podium w klasie Superbike.

Motocyklistów ekipy Pazera Racing już za dwa tygodnie czeka start w kończącej sezon rundzie europejskich mistrzostw Alpe Adria, która odbędzie się na chorwackim torze Rijeka, gdzie Szkopek i Pazera walczyć będą o podium w klasyfikacji generalnej swoich klas.