Ponad 20-stu leśniczych, funkcjonariuszy policji i straży leśnej wzięło udział w niedzielę w akcji przeciwko użytkownikom motocykli enduro oraz quadów niszczącym szlaki górskie na terenie Nadleśnictwa Myślenice. W jej wyniku zatrzymano 17 osób.

Funkcjonariusze przeprowadzili działania na prośbę okolicznych mieszkańców, którzy w czasie spacerów po lesie czują się zagrożeni przez jadących z nadmierną prędkością motocyklistów.

Strażnicy podkreślają, że poruszając się pojazdami po lesie niszczymy ściółkę, straszymy zwierzęta i możemy narazić na niebezpieczeństwo osoby spacerujące po szlakach.

W porównaniu do 2016 w ubiegłym roku liczba przypadków bezprawnego wjazdu do lasu wzrosła o ponad 5 tysięcy, osiągając wartość 45 tysięcy.

Jazda w lesie jest zabroniona w ustawie o lasach (art. 29), jest także naruszeniem art. 161. kodeksu wykroczeń. Grozi za to grzywna.

Źródło: polsatnews.pl

Więcej w Z Kraju
Nie będzie kar za brak dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC

Rada Ministrów przyjęła 17.04.2018 zmiany w Prawie o ruchu drogowym. Kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dokumentów potwierdzających zawarcie...

Zamknij