Inicjatorem zmian w obowiązujących przepisach jest Cirillo Giacinto, członek komisji. Przed laty uległ on poważnemu wypadkowi, w którym, na skutek braku odpowiedniego obuwia, poważnie uszkodził nogę. Od tamtej pory, jak sam zapewnia, inaczej patrzy na sprawy bezpieczeństwa na motocyklu.

 

Giacinto zwraca uwagę, że powszechny zwyczaj jazdy jednośladem w klapkach czy szpilkach, jest nie do przyjęcia. Zamierza on doprowadzić do wprowadzenia obowiązku używania wyłącznie obuwia motocyklowego z odpowiednim atestem bezpieczeństwa.

 

Z pierwszych informacji wynika, że buty, w których będzie można legalnie poruszać się jednośladem, będą musiały mieć wysoką cholewkę ze stabilizatorem stawu skokowego oraz zewnętrzny slider stopy. Nowe przepisy miałyby wejść w życie w 2021 roku.

 

Zastanawia nas dlaczego Cirillo Giacinto nie kładzie nacisku na cały strój motocyklowy – czyżby lobbing producentów obuwia?

 

Więcej w Ze świata
KTM RC790 – nadjeżdża austriacki supersport?

Na indyjskim blogu Indian Autos Blog pojawił się projekt motocykla sportowego na bazie KTM Duke 790. Maszyna spotkała się z...

Zamknij