Tworzenie wizualizacji nieistniejących jeszcze motocykli to jeden z bardzo ostatnio popularnych internetowych trendów. Pojawiają się one na profilach designerów i blogerów, i nikt tak naprawdę nie wie, czy to całkowicie prywatna inicjatywa, czy efekt cichej współpracy z producentami. Jest to  końcu wyszukana i bardzo skuteczna metoda badania rynku.

KTM jest w Indiach bardzo popularną marką premium i tamtejsze media motoryzacyjne poświęcają jej dużo uwagi. Na popularnym blogu Indian Autos Blog pojawiła się wizualizacja, przygotowana we współpracy z firmą SRK Designs, przedstawiająca koncepcję sportowego modelu RC790. Maszyna miałaby być oparta na podzespołach nakeda Duke 790 i napędzana rzędowym twinem o pojemności 799 cm3. W modelu Duke 790 dysponuje ona mocą 105 KM i momentem wynoszącym 87 Nm, w LC790 byłaby najprawdopodobniej odpowiednio podkręcona.

Projektem zainteresował się Luke Brackenbury, jeden z szefów PR KTM, odpowiedzialny za motocykle sportowe. Udostępnił wizualizację RC790 w swoich mediach społecznościowych z wymownym pytaniem: “Powinniśmy?”

Naszym zdaniem, zdecydowanie tak. Klasa supersport, zaliczająca w ostatnich latach ogromne spadki sprzedaży, zaczyna się powoli odradzać. Pojawiają się takie maszyny, jak nowa Aprilia RS660 czy odświeżone Kawasaki ZX-6R. Duke 790 został znakomicie przyjęty przez rynek i jest świetną platformą dla projektu sportowego. Róbcie, panowie!

Więcej o motocyklach KTM

Więcej w Ze świata
Dwie trzecie francuskich fotoradarów zniszczone. Protest żółtych kamizelek

Ponad 60 procent francuskiej sieci fotoradarów zostało zniszczone w trakcie protestów kierowców, nazywanych żółtymi kamizelkami. Protestującym nie podobają się rosnące...

Zamknij