Dla Adama Gutkowskiego ze Świnoujścia prędkości dochodzące do 250 km/h na gumie nie robią najmniejszego wrażenia. Ten wyczynowy motocyklista przez dwa lata jeździł uturbionym Suzuki GSX-R 1000 o mocy 310 KM czyli takiej samej jak legendarne Kawasaki H2R.

Adam uprawiał wiele dyscyplin od jazdy torowej czy terenowej po wyścigi na ¼ mili ale od małego najbardziej go kręciła szybka jazda na jednym kole. Od wielu lat jest fanem Ghost Ridera i to on stał się dla niego prawdziwą inspiracją.

Dlatego jako pierwszy Polak postanowił wystartować na Mistrzostwach Świata Wheelie, które odbywają się w UK. Do takich zawodów potrzebny jest specjalny sprzęt którego nie kupi się w salonie. Jego stary Gixxer był za słaby więc Adam zlecił budowę nowego motocykla.

Cel : ponad 400 KM dzięki nowej turbosprężarce, wzmacniana rama, wahacz z regulacja długości, dwa amortyzatory skrętu oraz masa innych przeróbek. Niestety budowa motocykla plus start w Mistrzostwach to potężny wydatek. Dlatego Adam wpadł na pomysł żeby zrobić zbiórkę na ten cel.

Udział w zawodach i budowę motocykla można wesprzeć na pomagam.pl/GutkowskiTurbo.

Jeśli masz kilka wolnych złotówek – warto przeznaczyć je na zbiórkę. Wspomniane zawody odbywają się od 12 lat a dotąd nie wystartował w nich żaden Polak. Jeśli uda się przekroczyć 300 km/h na gumie, Adam będzie siódmym człowiekiem na ziemi, który tego dokonał. Plany obejmują także na pobicie rekordu na gumie,wynoszącego 351 km/h.

Czy mu się uda zależy od niego, bez Waszego wsparcia na pewno nie będzie miał szans.

 Redakcja Motogen.pl wierzy w sukces naszego reprezentanta.

Linki 

 

Zobacz także co sądzą o Adamie Gutkowskim jego znajomi: Stunter13, Adrian Pasek oraz Paweł Szkopek

Wywiad z naszym pasjonata w programie Monoślad

Więcej o motocyklach Suzuki