Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Znaczący wzrost cen paliw – będzie jeszcze drożej Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Znaczący wzrost cen paliw – będzie jeszcze drożej

Miniony tydzień był rekordowy – niestety w kontekście negatywnym. Tankujących spotyka niemiła niespodzianka przy kasie. Dawno nie odnotowano tak wysokiego wzrostu ceny benzyny; w przeciągu ostatnich 7 dni jej litr podrożał o kilkanaście groszy.

Tendencja wzrostowa trwa od początku marca 2019, jednak najwyższy wzrost nastąpił w zeszłym tygodniu. Kilka dni wystarczyło by najpopularniejsza benzyna bezołowiowa 95 zdrożała o niecałe 20 groszy na każdym litrze. Co ciekawe, na wielu stacjach benzynowych cena oleju napędowego przekroczyła „magiczną” granicę 5 zł za litr.

 

 

Niestety, to jeszcze nie koniec podwyżek – wzrost cen będzie mniej gwałtowny, ale w najbliższym czasie niestety się utrzyma.

Powodem podwyżek jest  wysoka cena hurtowa – baryłka ropy naftowej kosztuje 68 dolarów co oznacza kwotę wyższą o 35% względem grudnia 2018. Z drugiej strony dolar coraz bardziej się umacnia powodując dalszy wzrost ceny paliw...

 

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści