Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Unikatowy Indian McQueena na sprzedaż Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Unikatowy Indian McQueena na sprzedaż

Już jutro w Las Vegas odbędzie się aukcja niezwykłych motocykli, do których dołączą maszyny McQueena odrestaurowane przez Von Dutcha.

Co mają wspólnego ci dwaj panowie? Wyróżnionym motocyklem będzie Indian Big Chief z wózkiem bocznym Princess Sidecar z 1923 roku. Maszyna jest wyposażona w silnik o pojemności 1200 ccm i jest w stanie osiągnąć jak na owe czasy zawrotną prędkość 144 km/h. Motocykl został zakupiony na wyprzedaży rzeczy z posiadłości McQueena w 1984 roku i odrestaurowany przez Von Dutcha, który umieścił swoją „wizytówkę” na wózku bocznym.

Kolejnym motocyklem, który zostanie zaprezentowany w Las Vegas będzie Indian Chief z 1935 roku, który zachował się w idealnym stanie i również pochodzi z wyprzedaży z 1984 roku.

Oprócz tego na aukcji pojawią się trzy motocykle pomalowane przez Von Dutcha. Pierwszym z nich będzie Triumph Thunderbird Bobber z 1949 roku, który był przedstawiony w książce „The Art of Von Dutch” oraz Triumph TR5C z 1961 roku i Triumph TR6 z 1964 roku.

Oprócz tego w Las Vegas będzie można zakupić motocykle z kolekcji Silverman Museum Racing oraz Pierce Museum. W pierwszym przypadku jest to zapierająca dech w piersiach kolekcja unikatowych Ducati, a w drugim - motocykli Harley-Davidson. Organizatorem jest dom aukcyjny Bonhams.

Autor: Wojciech Grzesiak

zobacz też

oceń ten materiał:
Indian Big Chief z 1923 roku Indian Big Chief z 1923 roku
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści