Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Na sprzedaż trafią rzadkie modele MV Agusta, NSU, Hondy, Kawasaki, Triumph’a i innych. Na czasie z pewnością będzie Suzuki NX85 Turbo, Honda CX500 Turbo oraz Kawasaki GPZ750 Turbo. Ten ostatni może być szczególnie łakomym kąskiem ze względu na nadchodzącą premierę modelu Ninja H2, który ma być powrotem Kawasaki do koncepcji motocykla z doładowanym silnikiem, ale zamiast turbosprężarki będzie wyposażony w kompresor.

Na sprzedaż trafi również Dresda-Honda z 1975 roku, która była nagrodą w konkursie Motor Cycle News w tym samym czasie. Sam motocykl nie jest wyceniany wysoko, bo zaledwie na 12 tysięcy funtów, ale za to historia tunera jest bardzo ciekawa. Dresda to firma, która obecnie zajmuje się tuningiem motocykli marki Triumph. Jej założycielem jest Dave Degens, który 40 lat temu rozpoczął swoją przygodę z wyścigami i budowaniem motocykli. W latach 1965 i 1970 motocykle zbudowane przez Degensa wygrały całodobowy wyścig w barcelonie. W latach 70. Dave zajął się tuningiem silników Hondy o pojemności 750 i 900 ccm. W 1972 roku zbudowany przez niego motocykl wygrał wyścig Bol d’Or. W 1984 roku Degens powrócił do brytyjskich maszy i trwa przy nich do dziś.

Fani włoskich maszyn zainteresują się kolekcją Maurice Benn’a, który ścigał się w latach 50. Podczas jednego z wyścigów Isle of Man Tourist Trophy udało mu się przekroczyć prędkość 70 mil na godzinę (112 km/h) na motocyklu BSA Bantam. Bantam był miejskim jednośladem przerobionym na motocykl wyścigowy. Prawdziwą pasją Benn’a były jednak motocykle MV Agusta i siedem z nich trafi na sprzedaż. Najdroższym ma być 125 cc Bialbero z 1954 roku, którego cena może osiągnąć nawet 75 tysięcy funtów.

Na miłośników początków ery motocykli czekają Premier 600cc z 1909 roku, niezwykle rzadki Flying Merkel 998cc z 1914 roku, Triumph Model H z 1922 roku, Norton 16H z 1924 roku i wiele innych. Wyróżnioną ofertą jest motocykl Model ‘A’  Ariel z 1928 roku. Nabywca będzie mógł wziąć udział w rajdzie motocykli zabytkowych Vintage Motorcycle Club’s 2015 Banbury Run oraz darmowe roczne członkostwo w największym na świecie klubie zrzeszającym miłośników zabytkowych motocykli.

Do wylicytowania będą również motocykle customowe, a wśród nich Kawasaki W650 przerobione przez Deus Ex Machina, BMW R80RT Cafe Racer i Seeley-Honda 750 F1 Sport.

Więcej informacji na temat aukcji znajdziecie na www.bonhams.com.

Więcej o motocyklach MV Agusta Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Royal Enfield chce podbić USA i Kanadę

Firma Eicher Motors Ltd chce mocniej zaznaczyć obecność marki Royal Enfield na rynku amerykańskim, a ma jej w tym pomóc...

Zamknij