Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Ciekawostki

"Quad" z silnikiem Ferrari

Zazwyczaj quady kojarzą się z jazdą w terenie, ale nie tym razem. Francuska firma Lazareth stworzyła ulicznego quada Wazuma V8F z silnikiem od samochodu i to nie byle jakiego.

Sercem tego szalonego pojazdu jest trzylitrowy motor V8 Ferrari. System wtrysku paliwa wzięto z motocykla Yamaha R1, a za przeniesienie momentu obrotowego i mocy na koła jest odpowiedzialna sekwencyjna skrzynia biegów z BMW M3.

Silnik dysponuje mocą 250 koni mechanicznych, a waga pojazdu to 650 kilogramów. Za hamowanie odpowiadają cztery tarcze Brembo o średnicy 324 milimetrów. Pojazd porusza się na kołach o rozmiarze 18 cali ubranych w opony 315/30 z przodu i 285/30 z tyłu. Dodatkowo tylne koła są ze sobą połączone.

Patrząc z góry pojazd wygląda jak lecący nietoperz, a Batman z pewnością by nim nie pogardził. Cena to około 250 tysięcy dolarów. Zła wiadomość jest taka, że pojazd nie posiada homologacji drogowej. Nie jest to jedyna szalona odmiana Wazumy. Wcześniej Francuzi przedstawili Wazuma V12 z pięciolitrowym silnikiem od BMW. Wszystkie projekty znajdziecie na www.lazarethautomoto.com.

Więcej o motocyklach BMW Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
Zobacz galerię

Wazuma V8F

18
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści