Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Motocyklowy wyjazd na weekend? Co zabrać ze sobą pod namiot? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Motocyklowy wyjazd na weekend? Co zabrać ze sobą pod namiot?

Motocyklowy wyjazd pod namiot to doskonałe połączenie motocyklowej pasji z odpoczynkiem na łonie przyrody i ucieczką od codziennego przebywania w dużym mieście. Nigdzie nie odpoczniecie tak jak w lesie, nad jeziorem, oddychając świeżym powietrzem oraz słuchając szumu wiatru. Co zabrać ze sobą aby bagaż był zarówno użyteczny jak i użytkowy? Już podpowiadamy…

Zakładamy, że jedziecie na weekend, kilkaset kilometrów od domu. W odległości kilku kilometrów od miejsca zatrzymania dokonujecie zakupów. Odżywiacie się żarciem z torebki, suchym prowiantem oraz produktami „ z ogniska”. Co zatem zabrać?

Nóż i piła

O zasadności zabrania noża nie trzeba nikogo przekonywać.  Za jego pomocą przerobicie gałąź na wióry, celem łatwiejszego rozpalenia ogniska. Pokroicie chleb, mięso na ognisko; dobrze, jeśli dodatkowo będzie multitoolem, a więc będzie posiadał funkcje: śrubokręta, kombinerek, otwieracza do butelek czy konserw..

 

Składana piła...

 

Warto zabrać ze sobą niewielką składaną piłę. Jest doskonała nie tylko do pocięcia gałęzi z przewróconego drzewa, ale i rozczłonkowania ciał ekipy obok, która nie dała wam spać w nocy, jednym słowem coś, co bardzo się przydaje i nie zajmuje dużo miejsca.

Latarka

Od jakiegoś czasu staram się korzystać z latarki czołowej. Jest dużo praktyczniejsza od tradycyjnej podczas wieczornego rozpalania ogniska czy rozkładania namiotu, bo dzięki niej mamy wolne ręce. Ostatecznie możecie doświetlić teren światłami motocykla (włączcie silnik) lub latarką w telefonie. Lepszym pomysłem są latarki wykorzystujące technologię LED – baterie wystarczą na dłużej.

 

 

Autor: Jakub Olkowski
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści