Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Produkcja owiewek motocyklowych jest procesem wymagającym skomplikowanych urządzeń i dużego reżimu jakościowego. Drogie materiały oraz wysoka dokładność podwyższają ich cenę.

A co w przypadku, kiedy mniej ważna jest jakość i trwałość a bardziej wytrzymałość mechaniczna na sezon czy dwa?

Odpowiedź to owiewki wykonane z “laminatów” a więc mat kompozytowych wypełnianych oraz utwardzanych tzw. “lepiszczem”. Bardzo często znajdują zastosowanie w sporcie. Czasami zastępują ciężko dostępny, drogi oryginał. Owiewki z laminatu mają sporo zalet: duża odporność mechaniczna, łatwość naprawy, prosta obróbka. Niestety dość szybko stosunkowo szybko powstają na nich pęknięcia wywołane wibracjami.

Produkcja owiewek z laminatu

Dlatego, korzystając z zamienników z laminatu dłużej, musimy być przygotowani na ich wzmacnianie w punktach mocowania i krawędziach. A jak wygląda proces produkcyjny?

Zobaczcie poniżej. Jest prostszy niż wytwarzanie elementów z ABS (terpolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy), gdzie potrzeba wyższej temperatury tworzywa jak i formy. Nie wchodząc w szczegóły, obejrzyjcie “domową” produkcję owiewek z laminatu…

Więcej w Porady, Warsztat
Gdzie nie tankować? UOKiK opublikował wyniki badań

Na których stacjach benzynowych paliwa nie spełniają norm jakościowych? Czy zastanawialiście się, dlaczego silnik Waszego pojazdu po zatankowaniu pracuje wyraźnie...

Zamknij