Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Ile czeka się na egzamin na prawo jazdy A, B 2019 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Ile czeka się na egzamin na prawo jazdy A, B 2019

Skończyłeś kurs prawa jazdy, zdałeś egzamin wewnętrzny, pozostaje zapisać się na egzamin państwowy. Najpierw teoretyczny, później praktyczny. Chcesz zdać jak najszybciej, to oczywiste, jednak czasem trzeba poczekać. Czekać, ale ile?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii A w Polsce zdawać można cały rok. Nie ważne, czy za oknem leży śnieg, czy leje deszcz i jaka obecnie jest pora roku. Oczywiście zimą terminy na egzamin teoretyczny są dostępne nawet jednodniowe, czyli na jutro. Można to zaobserwować na przykładzie warszawskich WORD-ów, w których zimą na egzamin teoretyczny czeka się jeden bądź dwa dni. Zimą terminy na egzaminy teoretyczne na prawo jazdy kategorii B są równie krótkie.

 

Aktualny czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy sprawdzisz na stronie internetowej swojego WORD-u

 

Trudniej robi się, gdy chodzi o egzamin praktyczny lub też łączony kategorii motocyklowych. Z reguły bowiem egzaminy na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 i AM zimą nie odbywają się. Zgodnie z artykułem 17 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 roku w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na bezpieczeństwo osób egzaminowanych w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 28 lutego 2019 roku okresowo wstrzymuje przeprowadzanie egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii: AM, A1, A2 i A.

 

Dużo łatwiej mają kandydaci na kierowców samochodów, którzy egzamin zdawać mogą cały rok. Zimą natomiast oczekiwanie na egzamin jest mniejsze, gdyż kandydaci boją się ciężkich i nieprzewidywalnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu na egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B czeka się zimą od jednego dnia do maksymalnie sześciu dni, a na łączony maksymalnie 10 dni (dane z warszawskich WORD-ów na dzień 15.01.2019).

...
Ile czeka się na egzamin na prawo jazdy A, B 2019 ile czeka się na prawo jazd...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści