Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Czy nowy przepis, w myśl którego strażnicy miejscy mają karać za jazdę buspasami wejdzie w życie? Jeśli petycja w Sejmie zainteresuje posłów, jest na to duża szansa…

Organizacja Railway Business Forum, związana z rozwojem transportu kolejowego ma misję: walkę o zrównoważony rozwój transportu zbiorowego w Polsce. RBF złożyła petycję do sejmu, w myśl której dostrzegają konieczność skuteczniejszej egzekucji prawa do poruszania się po autobusów po wydzielonych dla nich pasach.

Autorzy petycji chcą, by punkty karne i wystawianie mandatów nadać również strażom miejskim i gminnym. Skuteczna egzekucja kar zdyscyplinuje kierowców, którzy coraz częściej decydują poruszać się po bus pasach, licząc na uniknięcie kary.

Aktualnie mandaty może wystawiać wyłącznie policja mająca mało czasu na kontrolowanie tak przyziemnych spraw.

W petycji znajdziemy zapis, w myśl którego autorzy chcą, aby strażnicy mogli nakładać mandaty i punkty. Także na podstawie zapisów nagrań kamer z gminnego monitoringu – w końcu ma to związek z zachowaniem porządku publicznego – argumentują.

W miastach, w których motocykliści nie mogą poruszać się legalnie buspasami przepis dotknie także ich…


Więcej w Newsy, Wyróżnione, Z Kraju
Nowości 2021: Rebels of the universe – nowa kolekcja Rebelhorna

Rok 2020 to premiera inspirowanego kosmiczną technologią sportowego kombinezonu Rebel. Dzięki wyjątkowemu designowi i najwyższej jakości materiałom linia Sport zyskała...

Zamknij