Rowerzysta nie zachował ostrożności przy włączaniu się do ruchu.

Do wypadku doszło w niedzielę 7. czerwca po godzinie 15:00, w Zamościu na ul. Wyszyńskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 81-letni rowerzysta zjechał z chodnika na ulicę. Włączając się do ruchu, przeciął najpierw prawy pas, a wjeżdżając na lewy pas zderzył się z motocyklistą.

Uderzony rower znalazł się na przejściu dla pieszych. Motocykl Kawasaki wjechał na pas zieleni, tam upadł i zaczął się palić.

Rowerzysta doznał poważnych obrażeń. 56-letni motocyklista został poszkodowany. Obaj kierowcy przewiezieni zostali do szpitala.

Jak informuje policja: „Stan trzeźwości uczestników wypadku będzie znany po przeprowadzonych badaniach krwi. Pojazdy zostały zabezpieczone procesowo, policjanci na miejscu wykonali czynności z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku.”

Zdjęcie z miejsca zdarzenia:

Policja apeluje o zachowanie ostrożności przy włączaniu się do ruchu.

Przy okazji po raz kolejny powraca trudne pytanie o obowiązkowe OC dla rowerzystów. W powyższym zdarzeniu, zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, motocyklista pozostaje w wypadku niewinny, a o odszkodowanie za poniesione obrażenia i straty może ubiegać się wyłącznie za pomocą pozwu cywilnego. Trzymamy kciuki, aby obaj mężczyźni szybko wrócili do pełni zdrowia.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany