Tytuł „Najlepsza nowa opona” dla Dunlopa - Motogen.pl

Po znakomitym roku, którego ukoronowaniem było 200. z kolei zwycięstwo w MotoGP 250 ccm Grand Prix, Dunlop odniósł kolejny sukces. Opona Sportmax Roadsmart została zwyciężczynią corocznego plebiscytu opiniotwórczego brytyjskiego magazynu motocyklowego MCN ("Motor Cycle News") w kategorii „Najlepsza nowa opona”. Sportmax Roadsmart doceniono zarówno za jazdę na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Magazyn przetestował prototyp Sportmax Roadsmart w 2007 roku. Już wtedy otrzymała ona entuzjastyczne recenzje. Michael Neeves, główny tester magazynu MCN, powiedział wówczas: “Roadsmart wyznacza nowe standardy w segmencie opon do motocykli typu sport touring. Ta opona zdecydowanie wyprzedza inne, nawet biorąc pod uwagę, że jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju”.

Po dwóch latach intensywnych prac powstał produkt finalny: Sportmax Roadsmart – opona zapewniająca znacznie lepsze parametry od swojej poprzedniczki – Sportmax D220ST, w szczególności podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Efekt ten został osiągnięty przy zachowaniu wyjątkowej trwałości i wysokich osiągów. Nowa opona Dunlop Sportmax Roadsmart została stworzona zwłaszcza z myślą o właścicielach motocykli klasy sport touring i GT, oczekujących od opon dłuższej żywotności, wygody oraz bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni przy jednoczesnym zachowaniu osiągów motocykli typu roadster czy naked bike.

Opona Dunlop Sportmax Roadsmart zawdzięcza swoje znakomite parametry kombinacji najnowszych technologii, ulepszonemu wzorowi bieżnika ze zwiększoną liczbą rowków oraz zastosowaniu technologii Triple Tread Compound.
„Jesteśmy dumni z faktu, iż Dunlop Sportmax Roadsmart zdobyła prestiżowe wyróżnienie opiniotwórczego magazynu MCN. To kolejny dowód, że opona ta nie ma sobie równych w swojej klasie. Jej znakomite parametry są efektem doskonałego wykorzystania zaawansowanych technologii. Dzięki temu Roadsmart uzyskuje optymalne osiągi we wszystkich warunkach pogodowych, drogowych i jezdnych, tak na torze wyścigowym, jak i na zwykłej drodze”  – powiedział Adam Baranowski, menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.
 
Dunlop, marka opon należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów wysokiej jakości opon, o bogatej historii sukcesów w wyścigach motocyklowych. Wielu czołowych światowych producentów motocykli montuje opony Dunlop jako wyposażenie standardowe w produkowanych przez siebie pojazdach, włączając w to Aprilia, Benelli, BMW, Buell, Derbi, Ducati, Harley Davidson, Honda, HRD, Husaberg, Husqvarna, Kawasaki, KTM, MV Agusta, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vertemati oraz Yamaha.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie z centralą w Akron w stanie Ohio w USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.