Kask Metropolitan 1 jest przeznaczony dla tych, którzy stawiają nie tylko na bezpieczeństwo, ale także przywiązują wagę do stylu. Kask jest dostępny w siedmiu kolorach skorupy, dwóch wersjach kolorystycznych wyściółki, a do tego można wybrać spośród kilku rodzajów wizjerów i blend przeciwsłonecznych. Metropolitan 1 daje również możliwość jazdy bez wizjera – z samą blendą. Blenda wysuwa się bezstopniowo. Ciekawym dodatkiem są naklejki z flagami Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Do tego wlot powietrza występuje w dwóch kolorach. Kask będzie doskonałym uzupełnieniem stylowego ubioru niezależnie od tego czy poruszacie się Vespą, cafe racer’em czy cruiserem.

To jednak nie wszystko, ponieważ kolejną istotną cechą kasku jest przystosowanie do montażu nowej generacji systemu SRC, który przygotowano wspólnie z producentem serii Scala Rider – firmą Cardo Systems. Pod wyściółką znajdują się głośniki oraz dwa mikrofony – jeden z lewej strony i drugi z prawej. To ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ sprawia, że zestaw jest całkowicie niewidoczny i przed ustami nie „wisi” pałąk z mikrofonem. Ustawienia zestawu można zmieniać przy pomocy aplikacji dostępnej na systemy iOS oraz Android. Ciekawostką jest to, że w pasku zegara na górze ekranu pokazuje się stan baterii. Parowanie jest bardzo szybkie i nawet przy pierwszym uruchomieniu nie wymaga podania kodu. Deklarowany czas pracy na baterii to 8 godzin rozmów.

Waga kasku w katalogu to 1395 gramów w przypadku rozmiaru L, ale na żywo sprawia wrażenie lżejszego. Do budowy skorupy użyto materiału EPS o różnej twardości. Oprócz tego zastosowano Anti-Roll-Off-System, który zapobiega przemieszczeniu kasku podczas upadku. Na zewnątrz kasku znajduje się wlot powietrza oraz wylot w kształcie logo marki Schuberth. Całość prezentuje się bardzo zgrabnie.

Cena Schuberth Metropolitan 1 zaczyna się od 399 euro. Za zestaw SRC-System dla jednej osoby trzeba zapłacić 179 euro, a zestaw dla dwóch osób kosztuje 299 euro. Po wstępnych oględzinach możemy śmiało powiedzieć, że Metropolitan 1 będzie ciekawą propozycją wśród nowości z kategorii akcesoriów i nie możemy się doczekać testów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Nowości rynkowe
Suzuki GSF 1250 debiutuje w Kolonii

Teraz Suzuki przedstawia nową wersję tego kultowego motocykla.    Nowy Bandit jest pomyślany jako motocykl do sportowej jazdy po krętych...

Zamknij