Wystawa INTERMOT 2020 odwołana - Motogen.pl

Zamiast wystawy w Kolonii, organizatorzy przygotowują plan alternatywny na ten rok.

W świecie motocyklowych nowości i biznesu, jesień jest zawsze gorącym okresem. Odbywają się targi i wystawy, na których prezentowane są nowe modele i rozwiązania oraz na których nawiązywane są kontakty biznesowe. W Europie najważniejsze wydarzenia to coroczna wystawa EICMA w Mediolanie oraz odbywająca się co dwa lata wystawa INTERMOT w niemieckiej Kolonii.

Organizatorzy Intermot właśnie poinformowali o odwołaniu wystawy. Zaplanowana była na 6-11 października 2020 r.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, organizator, czyli Koelnmesse GmbH konsultowało się z Niemieckim Zrzeszeniem Producentów Motocykli (IVM). Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną, zalecenia rządów oraz zalecenia Instytutu Roberta Kocha (RKI), podjęto decyzję o odwołaniu targów. Głównym powodem był fakt, że – w odróżnieniu od targów B2B – na wystawie motocyklowej pojawiają się dziesiątki tysięcy odwiedzających, a nie jedynie przedstawiciele biznesowi. Znaczenie miał także fakt, że producenci i importerzy motocyklowi są już mocno obciążeni przez pandemię, a uczestnictwo w wystawie jest znaczącym przedsięwzięciem.

Zamiast klasycznej wystawy, organizatorzy przygotowują format cyfrowy, który zostanie wprowadzony w życie pod koniec tego roku. W planie są cyfrowe prezentacje nowości na sezon 2021, które nadawane będą dla motocyklistów z całego świata. Więcej szczegółów niebawem.

Organizatorzy INTERMOT podkreślają, że w pełni i aktywnie wspierają wszystkich swoich partnerów, aby prezentacje nowości oraz biznes motocyklowy kręcił się pełną parą.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany