Ducati Desmo 450MX już jest! Pojadą na nim Cairoli i Lupino - Motogen.pl

Motocykl Ducati klasy motocross -Desmo 450MXzostał wreszcie zaprezentowany. We włoskim kurorcie Madonna di Campiglio pokazali go Tony Cairoli i Alessandro Lupino, którzy wystartują na maszynach Ducati w Mistrzostwach Włoch Prestige MX1.

Coraz większe zainteresowanie klasą motocross ze strony producentów, którzy dotąd omijali tę część motorsportu daje się zauważyć dość wyraźnie. Do grona takich tuzów MX, jak Suzuki, Yamaha, Honda, Kawasaki, czy KTM, postanowili dołączyć także Triumph i Ducati. Brytyjczycy, ze swoim TF 250-X pokazali, że potrafią zrozumieć na czym polega motocross. W ich przypadku prac nad motocyklem doglądali Ricky Carmichael i Iváne Cervantes, Ducati poszło podobną drogą i do teamu odpowiedzialnego za stworzenie crossa zaproszeni zostali Tony Cairoli i Alessandro Lupino.

Triumph poszedł drogą „od dołu” – zaprezentowany przez Hinckley sprzęt ma 250 cm3, zapowiedziano jednak także większe pojemności. Ducati inaczej – postawiło od razu na 450 cm3. Liczne spekulacje mówiły o tym, że w tym motocyklu znajdzie się nowy singiel Superquadro Mono 698 cm3, który trafił do Hypermotarda 698, ale ten krok byłby pozbawiony sensu, ponieważ motocykl taki nie spełniałby warunków technicznych zawodów MX1.

Stąd właśnie producent postawił na 450 cm3 w konfiguracji desmo, która od lat jest wyróżnikiem Ducati w motorsporcie. W motocrossie to rozwiązanie unikalne, ale technologia została na wskroś sprawdzona w wyścigach MotoGP, co daje producentowi pewność znakomitych osiągów i odporności na obciążenia. Rama motocykla wydaje się być wykonana ze stopu aluminium, ale szczegółowych danych technicznych nie udostępniono.

Reprezentantami włoskiej marki są Tony Cairoli, dziewięciokrotny mistrz świata w motocrossie i Alessandro Lupino, ośmiokrotnego mistrza Włoch w motocrossie i zwycięzcę Motocross of Nations. Zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Włoch Prestige MX1, które odbędą się 16 i 17 marca.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany