Lato, według niektórych użytkowników jednośladów, to okres w którym używanie wszelakiej odzieży ochronnej jest przestępstwem i masochizmem. Fakt, temperatura powyżej 20°C nie sprzyja podróżom w pełnym rynsztunku (chyba nikt nie lubi być spoconym), niemniej jednak bezpieczeństwo i ochrona ciała jest najważniejszą sprawą, czy to na motocyklu, czy skuterze. Otóż rękawice nie muszą być nieprzyjemne w noszeniu. Z pomocą przychodzi nam szwedzki Halvarssons…
Rzućmy okiem…

Szwedzi oferują nam letnie rękawice z koźlej skóry, wykończone zamszem od spodu oraz przewiewną siatka po bokach palców i dłoni. Tak, z siatką po bokach, to nie żart – o niej w dalszej części testu. Skóra jest bardzo przyjemna w dotyku, tym bardziej zamsz na spodniej części dłoni. Wykonanie stoi na wysokim poziomie, szwy są mocne. Mamy możliwość regulacji paskiem na rzep w nadgarstku oraz na końcu rękawic. Całość zwieńczona szwedzką flagą.

Klimatyzacja

Wspomniane wcześniej przeze mnie siatki to nic innego, jak świetne wywietrzniki. Jeśli chodzi o wentylację palców i skóry pomiędzy nimi, jest ona wzorowa – i co więcej – na nasze życzenie. Wystarczy jadąc rozchylić palce i miły, odświeżający powiew muska nasze dłonie przynosząc ulgę. Siateczki po bokach dłoni nie są aż tak skuteczne, gdyż powietrze nie uderza w nie prostopadle, jednak – działają. Klimatyzacja Halvarssons’a ma jedną wadę, w gorące dni jazda z rozchylonymi palcami przez cały czas nie jest możliwa.

To działa

Dzięki pokryciu spodniej części rękawic zamszem producent zapewnił nam pewny chwyt na kierownicy, dłonie nie ślizgają się i przylegają pewnie. Powiem więcej, przylegają nawet zbyt dobrze – otóż boki rękawic (pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym) lubią przyklejać się do boku manetek. Nie jest to wadą, jednak czasem może irytować. Po ich przeznaczeniu możemy domyślić się, że nie są wodoodporne – tak też jest w rzeczywistości.

Co ciekawe, siatki nie są ich najsłabszym ogniwem. Jako minus mogę zaliczyć długość rękawic sprawiającą, że kołnierze wysuwają się z rękawów kurtki. Palce niestety są drażnione przez szwy wewnątrz rękawic, nie każdemu to przeszkadza, mnie tak. Testowane rękawice nie posiadają protektorów, są jedynie delikatnie wypełnione na kostkach. Prezentowane zdjęcia przedstawiają rękawice po dwóch sezonach użytkowania -jakość nie budzi większych zastrzeżeń, pomijając kilka rozdartych nici rękawice nie wykazują oznak zużycia.

Warto?

Moim zdaniem tak. Jeśli poszukujesz rękawic do jazdy w ciepłe, bezdeszczowe dni szwedzka propozycja jest chyba najlepszą na rynku. Jej zalety zdecydowanie przewyższają drobne wady. Rękawice są przyjemne w dotyku, dobrze wykonane i bardzo praktyczne. Pamiętajmy, że rękawice należy mieć na rękach nawet przy wysokiej temperaturze. Ich cena jest niższa niż cena zdrowia naszych rąk.
 
Cena: 148zł
Rozmiary:

  • męskie: 8-12
  • damskie: 6-7

 

     
Więcej w Testy Moto
SHOEI X-Spirit – torowa rewelacja!

Odbierając X-Spirita z siedziby importera Shoeia, na samym wstępie zostałem ostrzeżony: „proszę brać poprawkę na to, iż jest to kask...

Zamknij