Nowa norma emisji spalin Euro 5+ już w 2024? - Motogen.pl

Nowa norma emisji spalin Euro 5+ ma wejść w 2024 roku. I to, mimo że Euro 5 weszło w zeszłym roku. Czy to ekologiczne szaleństwo, czy dbałość o planetę?

Mimo że niecałe dwa lata temu zaczęła obowiązywać norma emisji spalin Euro 5. Tymczasem TUV Italia donosi, że już za nieco ponad dwa lata (od początku 2024) wprowadzona zostanie norma Euro 5+.

Euro 5 wymusiła stosowanie systemu OBD II monitorującego wszystkie parametry i podzespoły mające wpływ na jakość spalin. Ponadto rozpoczęto monitorowanie emisji węglowodorów niemetanowych, których w spalinach nie może się pojawić więcej, niż 0,068 g/km. Okres w którym pojazd ma spełniać wymogi to całe życie maszyny, nie tylko, jak dotychczas, w przypadku poprzedniej normy Euro 4, zaledwie 20 tys. km.

Co się zmieni w normie Euro 5+? Pojawi się nowa wersja systemu OBD II, jego praca obejmie pracę katalizatora. Ponadto wymagane będzie spełnienie wyższych norm wytrzymałościowych oraz redukcja hałasu. Wprowadzenie normy Euro 5 spowodowało zakończenie produkcji niektórych modeli. Do Euro 5+ powoli zaczynają szykować się wszystkie firmy motoryzacyjne, w tym MV Agusta. Marka zaprezentuje nową platformę 950 w 2023 roku, chociaż motocykl jest już bliski wersji produkcyjnej, a jego testy trwają…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany