Valentino Rossi oficjalnie w Hali Sław oraz... inne niespodzianki w ostatniej rundzie kariery - Motogen.pl

Wczoraj Valentino Rossi wystartował w swoim ostatnim wyścigu w karierze… Z tej okazji na GP Walencji czekało sporo niespodzianek!

W miniony weekend rozegrała się finałowa runda sezonu 2021 w MotoGP. Wyścig o GP Walencji był jednocześnie ostatnim wyścigiem w karierze Valentino Rossiego. To była długa kariera pełna sukcesów, a ostatnia runda okazała się dla 42-latka naprawdę wyjątkowa…

Niespodzianki na ostatnią rundę

W Walencji na Rossiego czekało sporo niespodzianek. Wypowiedzi celebrytów i innych zawodników, które później zostały zmontowane w kilka różnych filmów „W hołdzie dla…” są wręcz oczywiste, ale było kilka innych niespodzianek.

Mural z Valentino Rossim

Na budynku stojącym przy torze, pojawiła się ogromna twarz Valego obserwującego nitkę Circuit Ricardo Tormo. Mural stworzony został przez artystę Axe Coluors, a Rossi złożył na nim swój autograf – żółtym sprejem!

9 mistrzowskich motocykli

Organizator przygotował dla Rossiego (i wszystkich fanów) nie lada niespodziankę – w przygotowanej hali, pod żółtymi płachtami, czekało 9 motocykli.

Były to wszystkie te motocykle, na których Rossi zdobywał swoje tytuły mistrzowskie – Aprilia, Honda, Yamaha. Przepiękny spektakl, w którym Rossi odsłania motocykle, możecie obejrzeć na MotoGP.com.

Kaski zawodników Riders Academy w malowaniach Rossiego

Wszyscy podopieczni „Doktora”, z jego akademii, w geście wdzięczności wystartowali w jego kaskach! To znaczy kaski mieli własne, ale 9 zawodników użyło 9 specjalnych malowań, których Rossi w różnych etapach swojej kariery.

Zresztą jeden z podopiecznych, Francesco Bagnaia wygrał wyścig, właśnie w kasku Rossiego, dedykując zwycięstwo swojemu mentorowi.

Top10 w ostatnim wyścigu

Na konferencji po wyścigu, Rossi zaznaczył, że miał jeszcze jeden prezent w Walencji. To była jego ostania runda w całej karierze, a udało mu się zakwalifikować w pierwszej dziesiątce oraz ukończyć wyścig w pierwszej dziesiątce. Oznacza to, że po 26 latach kariery w MotoGP, odszedł będąc wciąż wśród TOP10 najlepszych zawodników na świecie.

Specjalna wiadomość dla Valentino od jego motocykla

Po wyścigu Yamaha udostępniła film na swoich kanałach. Jest to specjalna wiadomość dla Valentino, nagrana bezpośrednio przez YZF-M1. Jego motocykl wyścigowy wspomina historie, dziękuje za wyścigi, żegna się, a długą wiadomość kończy słowami:

„Valentino, jesteś częścią mnie. Częścią mojej historii. Częścią tego, czym jestem dziś i czym będę na długo po naszym rozstaniu. Połączyliśmy się czymś naprawdę wyjątkowym i będę tęsknić za Tobą mocniej, niż sobie wyobrażasz. Grazie, Valentino.”

Legenda: Valentino Rossi już oficjalnie w Hali Sław MotoGP

Wieczorem w niedzielę odbyła się uroczysta gala FIM MotoGP Awards Ceremony. Tam Valentino otrzymał kolejną niespodziankę – wpisany został do hali sław „Hall of Fame MotoGP”.

Teraz Rossi oficjalnie stał się Legendą z wielkiej litery. Miejsce w Hali Sław jest podziękowaniem za 26 sezonów, w których Valentino Rossi pisał historię i zdobywał serca na całym świecie. Zdobył 9 tytułów Mistrza Świata, wygrał 115 razy, na podium stawał 235 razy, a przy okazji jest historycznie jedynym zawodnikiem, który zdobył tytuły mistrzowskie w kategoriach GP125, GP250, GP500 oraz MotoGP.

Legenda jest jednak większa, niż wszystkie te liczby. GRAZIE, VALE!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany