Motocyklista postawił motocykl na tylne koło. Jego pasażerka spadła, odnosząc liczne obrażenia. Z przydrożnego rowu trafiła do szpitala. Kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu…

W niedzielny wieczór policjanci z Kietlina otrzymali zgłoszenie o kobiecie leżącej w rowie. Po dotarciu na miejsce ustalili, że to 20-latka z Kodrąba, która spadła z motocykla. Jechała z kolegą jako pasażerka. W pewnym momencie kierowca postanowił postawić motocykl na tylne koło – to wtedy doszło do zdarzenia. Kobieta z licznymi obrażeniami doczołgała się do przydrożnego rowu, gdzie oczekiwała na pomoc.

Co ciekawe kierowca oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając swojej pasażerce pomocy. Karetkę wezwali świadkowie zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że poszkodowana była trzeźwa, teraz czeka ją rehabilitacja licznych złamań i stłuczeń.

Prowadzący Hondę zgłosił się na policję następnego dnia. Jak się tłumaczył nie zauważył, że zgubił pasażerkę. Ponadto okazało się, że nie ma uprawnień do prowadzenia motocykla.

Sprawcy grożą trzy lata pozbawienia wolności…

(Zdjęcie poglądowe)


Więcej w Newsy, Z Kraju
Mandat
Sejm na razie nie będzie obradował, termin wprowadzenia wyższych mandatów nieznany

Sejm w najbliższym czasie nie będzie obradował nad nowelizacją przepisów zwiększających kwotę mandatów. Co stanęło na przeszkodzie?

Zamknij