Skok na 45 metrów w stromym kanale burzowym... Przerażająco zachwycające! [video] - Motogen.pl

FMX to nie tylko pokazy na perfekcyjnie rozplanowanych rampach. To także wykorzystywanie terenu i otoczenia, aby wykonywać grube loty!

Colby Raha jest 6-krotnym medalistą XGames, specjalizuje się we Freestyle Motocrossie. Potrafi wykonywać skrajnie szalone sztuczki, jak na przykład skok z około 142 km/h na około 95 metrów… Ale to, co zrobił ostatnio, sam nazwał „jedną z najzabawniejszych i najbardziej radykalnych rzeczy, jakie zrobiłem na moim crossie”. W skali takiego moto-świra, to musi już sporo znaczyć!

Gdzieś na Hawajach a wyspie Oahu jest betonowy kanał burzowy (taki jak z amerykańskich filmów). Ma bardzo charakterystyczną budowę – na końcu ma stromy spad i wygląda jak ogromna zjeżdżalnia. Skaterzy faktycznie w nim zjeżdżali na deskach i rolkach. A gdy Raha go zobaczył, natychmiast postanowił zabrać tam swoją rampę, aby podkręcić emocje.

Za pierwszym razem wziął rampę z dość ostrym wybiciem w górę. A to oznacza, że spadał w jeszcze większą przepaść. A czy to przeszkodziło mu, aby wykonywać dzikie whipy

Raha chciał jednak polecieć dalej – a więc musiał przywieść inną rampę, z bardziej płaskim wybiciem. Tu pojawił się kolejny problem. Bardzo łatwo pojechać minimalnie zbyt szybko, a to oznaczałoby przestrzelenie lądowania… W najlepszym razie wylądował by na wypłaszczeniu, a w najgorszym razie na tym wiadukcie kilkanaście metrów dalej. Ale udało mu się! Najdłuższy zmierzony skok to 44 metry!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany