41-metrowy skok nad jadącym pociągiem!! - Motogen.pl

Colby Raha znalazł miejscówkę, przygotował najazd, wykonał skok. Co za adrenalina!

Skok motocyklem nad jadącym pociągiem? To przecież marzenie każdego dziecka… grającego w GTA. Ale istnieją też tacy ludzie jak Colby Raha – gość uwielbia freestyle motocross, zdobył w życiu kilka medali na XGames, ale najbardziej lubi freeride. A więc znalazł odpowiednie miejsce, aby pociąg przeskoczyć!

Dopasowanie najazdu i lądowania zajęło dwa dni – pech chciał, że był to teren budowy i ktoś go zobaczył. W dniu skoku koparka zagrodziła mu przejazd (2:42 na filmie). Ale Colby znalazł inne miejsce przy tym samym torowisku i rozpoczął przygotowania od nowa!

Tym razem torowisko umieszczone było w kanionie. Krawędzie kanionu dzieliło równe równe 100 stóp, czyli 30 metrów. Dookoła płaski teren, a więc trzeba było zbudować rampę. Zobaczycie ją w 3:36 – nie jest wysoka… Ale została zaprojektowana na wykręcony 4. bieg i kilkadziesiąt metrów lotu… Finalnie Colby jechał na wykręconym 5. biegu – przeleciał dokładnie 136 stóp czyli 41,4 metra!

Gdy po przygotowaniach i po kilku godzinach oczekiwania nadjechał pociąg, trzeba było natychmiast ruszać. Polecamy obejrzeć całość, ale akcja właściwa od 4:50.

Skok, mimo że nielegalny, odbył się prawie bez strat. Problemem było lądowanie – na nierównym terenie, lekko pod górę. To wybiło Colbiemu ramię, a więc musiał je ponownie nastawić (nic nowego). Dobrze, że ominął krzaki.

To był już trzeci skok Colbiego Raha nad jadącym pociągiem – poprzednie skoki zobaczycie od 7:25 na filmie… Co za gość!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany