Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Plotki wskazują, że Bestia-RR będzie lżejsza oraz dostanie wypasione zawieszenie.

1290 Super Duke R to prawdziwa bestia. Ma 180 KM mocy z silnika V-Twin o pojemności 1301 ccm, a waży 189 kg na sucho. Doprawdy imponujące wartości, jednak KTM nie jest sam na rynku power-nakedów, a z pewnością sporo zainteresowania skradł mu Ducati Streetfighter V4.

Plotki wskazują na to, że Pomarańczowi pragną przypomnieć o swojej bestii, a sposobem ma być dodanie kolejnego R. Według nieoficjalnych doniesień, KTM już niebawem zaprezentuje nowy model o (także nieoficjalnej) nazwie 1290 Super Duke RR.

Podobno spodziewać się można znacznego obniżenia masy oraz obecności wyjątkowo zaawansowanego zawieszenia WP Apex Pro. Można liczyć, że waga spadnie aż o 9 kilogramów, a złożyć się na to mają ultra lekkie koła z kutego aluminium oraz wiele elementów z włókna węglowego – od kanałów dolotowych, przez elementy nadwozia, a na tylnej ramie pomocniczej kończąc.

Czy plotki okażą się prawdą? Czy model rzeczywiście nazywał się będzie 1290 Super Duke RR? Jak bardzo dopasiona będzie Bestia-RR? Mamy nadzieję przekonać się w nadchodzących tygodniach.

Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
Jednoślady to świetny sposób na koronawirusa: Brytyjskie Zrzeszenie Dealerów Motocyklowych rusza z kampanią

Safe to Ride, czyli Bezpiecznie jest Jeździć. Tak brzmi hasło zrzeszenia zachęcające ludzi do jazdy własnymi jednośladami w czasie epidemii.

Zamknij