W klasie Moto3 liderem tabeli generalnej i tegorocznym mistrzem jest Brad Binder, który ma 249 punktów. Ciekawei zapowiada się walka o drugie miejsce. Obecnie zajmuje je Jorge Navarro mający na koncie 143 punkty. Tylko 4 punkty straty ma do niego Enea Bastianini. O czwarte miejsce powalczą Joan Mir, Nicolo Bulega i Fabio Di Giannantonio, którzy mają kolejno 117, 113 i 111 punktów. W ubiegłym roku wyścig wygrał Niccolo Antonelli, który jest jedynym zawodnikiem w stawce Moto3 startującym na Twin Ring Motegi. Jorge Navarro z kolei stanął w zeszłym roku na trzecim stopniu podium.

W Moto2 tytuł mistrzowski jest nadal w grze, a ta zapowiada się ciekawie. Na pierwszym miejscu jeszcze znajduje się Johann Zarco, który ma 202 punkty i niezbyt zadowalającą drugą część sezonu. Tylko jeden punkt traci do niego Alex Rins. Pierwszą trójkę zamyka Sam Lowes, który ma 162 punkty. W ubiegłym roku Zarco triumfował w Motegi i przypieczętował swoim zwycięstwem tytuł mistrzowski. W tym sezonie wygrana w wyścigu nie zapewni mu tytułu, ale na pewno pozwoli na złapanie oddechu.

W klasie MotoGP sytuacja zrobiła się bardzo ciekawa. Marc Marquez prowadzi mając na koncie 248 punktów. Zawodnik z pewnością będzie chciał uczcić zwycięstwem 50 lat startów Hondy w MotoGP. Drugi jest Valentino Rossi, który ma 196 punktów i 14 punktów przewagi nad Jorge Lorenzo. Na czwartej pozycji znajduje się Dani Pedrosa mający 155 punktów i ogromnego pecha. Podczas piątkowych treningów wolnych Pedrosa złamał obojczyk. Piąte miejsce zajmuje Maverick Vinales, który traci do Pedrosy tylko 6 punktów i coraz śmielej poczyna sobie w klasie królewskiej.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
Kto może zdobyć tytuł dla Ducati? Crutchlow stawia na Marqueza

Cal Crutchlow powiedział, że to Marquez byłby pewniakiem do zdobycia tytułu mistrzowskiego dla Ducati.

Zamknij