W klasie Superbike prowadzi Jonathan Rea, który uzbierał już 426 punktów. Na drugim miejscu znajduje się jego kolega zespołowy – Tom Sykes. Sykes ma na koncie 378 punktów i najlepszy czas w piątkowych treningach wolnych. Pierwszą trójkę zamyka groźny Chaz Davies, który ma 345 punktów i jako jedyny przez cały sezon walczy ramię w ramię z Kawasaki.

W Supersportach na czele tabeli jest Kenan Sofuoglu. Turecki zawodnik zgromadził 171 punktów. Jeżeli wygra wyścig w Jerez, to ma szansę na przypieczętowanie tytułu mistrzowskiego. Wiele zależy od wyniku Randy Krummenachera, który jest drugi z dorobkiem 129 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Jules Cluzel mający 116 punktów.

W klasie Superstock 1000 o puchar walczą Leandro Mercado i Raffaele de Rosa. Mercado ma na koncie 111 punktów, a de Rosa – 104. Obaj zawodnicy byli w tym sezonie częstymi gośćmi na pierwszym miejscu podium. Trzeci w generalce jest Kevin Calia z dorobkiem 77 punktów.

W European Junior Cup prowadzi Perez, który ma 114 punktów. Drugi jest Grassia z dorobkiem 89 punktów i cieniem szansy na zwycięstwo. Jeżeli Perez dojedzie do mety na punktowanym miejscu, to zdobywa puchar. Jeżeli Grassia wygra wyścig, a Perez go nie ukończy, to wtedy on będzie zwycięzcą w tym sezonie.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w WSBK
Klasa Supersport 300 dołączy do Superbike World Championship

Chcąc obniżyć koszty i zachęcić młodych zawodników do uczestnictwa w mistrzostwach świata, FIM oraz organizatorzy cyklu Superbike World Championship poinformowali...

Zamknij