Marc Marquez startował z pierwszego miejsca, a obok niego, w pierwszym rzędzie stanęli Maverick Vinales i Jorge Lorenzo.

Po starcie wyścigu Marquez musiał przepychać się z Lorenzo, co wykorzystał Maverick Vinales, który pogodził obu zawodników i wysunął się na prowadzenie. Na drugim okrążeniu Marquez wyprzedził Vinalesa, ale okrążenie później popełnił błąd i spadł na piąte miejsce. Marquez przez długi czas jechał za Andreą Dovizioso. Dopiero na szóstym okrążeniu zawodnik Hondy wyprzedził Lorenza, a dwa okrążenia później zaatakował Rossiego i objął prowadzenie.

Maverick Vinales w tym czasie spadł na czwarte miejsce za plecy Lorenza. Zawodnik Suzuki nie zamierzał odpuszczać Hiszpanowi, ale na sześć okrążeń przed końcem wyścigu przednia opona zaczęła puszczać. Na kolejnym okrążeniu Lorenzo dojechał do Valentino Rossiego i przypuścił na niego udany atak. Na przedostatnim kółku Rossi próbował odzyskać drugie miejsce, ale przestrzelił zakręt i Lorenzo uciekł mu na ponad trzy sekundy.

Kolejny udany występ zaliczył Cal Crutchlow, który wywalczył piąte miejsce i wyprzedził w wyścigu między innymi Doviziosę, Espargaro i Pedrosę.

Wyścig MotoGP – pierwsza piątka:
1. Marc Marquez
2. Jorge Lorenzo
3. Valentino Rossi
4. Maverick Vinales
5. Cal Crutchlow

W klasyfikacji generalnej kolejność pierwszej trójki pozostaje bez zmian. Marc Marquez ma 248 punktów. Drugi jest Rossi, który ma 196 punktów. Jorge Lorenzo zamyka pierwszą trójkę z dorobkiem 182 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
MotoGP 2016: Sam Lowes wygrał wyścig Moto2 i wraca na podium generalki

Brytyjczyk Sam Lowes wygrał wyścig Moto2 Grand Prix Aragonii. Johann Zarco znalazł się z tyłu pierwszej dziesiątki i ma problem.

Zamknij