Sam Lowes był najszybszy już w kwalifikacjach, w których zdobył pole position. Obok niego, z pierwszego rzędu startowali Alex Marquez i Takaaki Nakagami. W drugim rzędzie znaleźli się Jonas Folger, Johann Zarco i Lorenzo Baldassarri.

Najlepszy start zaliczył Alex Marquez, który na prowadzeniu wjechał do pierwszego zakrętu. Johann Zarco z kolei spadł na 10. miejsce. Na drugim okrążeniu Lowes przejął prowadzenie i nie oddał go aż do mety. Marquez przez cały wyścig utrzymywał się na drugim miejscu. Na ostatnim okrążeniu, w ostatnim zakręcie próbował go zaatakować Franco Morbidelli, ale wyszedł za szeroko na prostą startową i Marquez obronił drugi stopień podium.

Johann Zarco mógł walczyć jedynie o 6. miejsce, ale i to mu się nie udało. Zawodnik awansował na 8. pozycję i jechał za Baldassarrim i Rinsem. Jednak ani on, ani Baldassarri nie byli w stanie zagrozić Rinsowi.

Wyścig Moto2 – pierwsza piątka:
1. Sam Lowes
2. Alex Marquez
3. Franco Morbidelli
4. Thomas Luthi
5. Takaaki Nakagami

Sytuacja w klasyfikacji generalnej zrobiła się gorąca. Johann Zarco ma 202 punkty i pozostaje na prowadzeniu, ale wszystko może się zmienić już podczas kolejnej rundy, ponieważ Alex Rins traci do niego tylko 1 punkt. Sam Lowes powrócił na trzecie miejsce i ma na koncie 162 punkty.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
MotoGP 2016: Jorge Navarro wygrywa wyścig, Brad Binder mistrzem świata Moto3

Jorge Navarro wygrał wyścig klasy Moto3 na torze MotorLand Aragon, a Brad Binder przypieczętował tytuł tegorocznego mistrza świata.

Zamknij