Czy motorower zawsze musi się kojarzyć z nudnym wizerunkiem silnikowych konstrukcji z lat 70 ubiegłego wieku? Niekoniecznie! Sprawdź jaki jest Barton FR 50.

Motorower na kategorię prawa jazdy AM

W końcu motorower to nie tylko prehistoryczny wynalazek, który kiedyś służył jako jedyny środek transportu dla całej rodziny. W dzisiejszych czasach jednoślady przestały być niezbędne, a stały się ciekawym dodatkiem do codziennych podróży, podkreślając nieszablonowe podejście swojego właściciela do motoryzacji. Motocykle i motorowery są przyjemnym, często wręcz luksusowym hobby – teraz dostępnym w przystępnej cenie, dla każdego, tak jak model FR 50Barton stawia na nowoczesność. Zadziorna sylwetka muskularnego motocykla klasy naked, skrywająca w środku silnik pozwalający na jazdę już 14-latkom posiadającym prawo jazdy kategorii AM. Radość z codziennych podróży do szkoły czy pracy – gwarantowana!

Barton FR 50 motorower

Styl i technologia w motorowerze

Barton FR to nie tylko nowoczesny wygląd, ale także najnowsze technologie. Przedni reflektor z elementami oświetlenia LED, LEDowe kierunkowskazy oraz LEDowa tylna lampa gwarantują dobrą widoczność po zmierzchu, a do tego pozwalają być lepiej zauważalnym na drodze.

Każdy motocyklista wie, że przy hamowaniu to właśnie przód przyjmuje na siebie 70% obciążenia – a nawet więcej, jeżeli hamowanie jest awaryjne. Dlatego ważną cechą FR 50 jest obecność hydraulicznego hamulca tarczowego na przedniej osi. Duże koła to same zalety: od motocyklowego wyglądu, przez prawdziwie motocyklowe z wrażenia z jazdy, a na zwiększonej przyczepności i komforcie kończąc. Odpowiednio zestrojone zawieszenie idzie w parze z zachwycającym wyglądem Bartona FR 50. Codzienna jazda może być emocjonująca!

Barton FR 50 to oszczędność i niezależność

Korzystanie z Bartona FR 50 to nie tylko radość z jazdy, ale też radość z oszczędzania! Średnie spalanie tego jednośladu to zaledwie 1,5 litra na 100 kilometrów, a to oznacza znikomy koszt każdej podróży. O wizytach na stacji benzynowej też można zapomnieć, bo przy 15-litrowym zbiorniku, zasięg Bartona FR sięga 1000 (słownie: tysiąca!) kilometrów.

Marzeniem każdego nastolatka jest niezależność. W dzisiejszych covidowych czasach do tego marzenia dopisać należy kolejny podpunkt w postaci swobody. Motororwer Barton FR 50 może być więc świetnym pojazdem dla młodego adepta motocyklizmu. Nastolatek nauczy się niezależności, ale także odpowiedniego dysponowania funduszami na tankowanie i przeglądy. Przy okazji podróżując swoim jednośladem, dziecko nie będzie narażone na zatłoczony transport publiczny pełny wirusów i zarazków.

Bezpieczna prędkość

Barton FR 50 jako motorower ograniczony jest do prędkości maksymalnej 45 km/h. To bardzo dobry pomysł, dzięki czemu nastolatek za kierownicą pozostanie bezpieczny, a rodzic nie musi się martwić o szaleństwa drogowe. Prędkość 45 km/h jest też zupełnie wystarczalna do podróżowania z punktu A do B nie tylko dla młodych, ale i starszych kierowców.

Zatrzymane prawo jazdy – czy można jeździć motorowerem?

W przypadku zatrzymania prawa jazdy, motorower pozostaje jedyną opcją na przemieszczanie się zmotoryzowanym środkiem transportu. W takim przypadku Barton FR 50 również spełnia swoje zadanie wzorowo. Jest nie tylko codziennym zamiennikiem samochodu, ale dostarcza rozrywki z jazdy jednośladem oraz pozwala oszczędzać fundusze dzięki niskiemu spalaniu.

Dane techniczne – Barton FR 50:

SILNIK
POJEMNOŚĆ 48 cm3
TAKTOWANIE I CYLINDRY czterosuwowy, jednocylindrowy
CHŁODZENIE chłodzony powietrzem
MOC MAKSYMALNA 2 ,72 KM / 6750 obr./min.
ROZRUCH elektryczny, nożny
SKRZYNIA BIEGÓW manualna

WYMIARY I WAGA
DŁUGOŚĆ 2055 mm
WYSOKOŚĆ 1155 mm
SZEROKOŚĆ 760 mm
ROZSTAW OSI 1360 mm
WAGA 121 kg
DOPUSZCZALNA ŁADOWNOŚĆ 150 kg

KOŁA
FELGA PRZEDNIA 17″ aluminiowa
OPONA PRZEDNIA 90/90-17
HAMULEC PRZEDNI tarczowy
FELGA TYLNA 17″ aluminiowa
OPONA TYLNIA 110/80-17
HAMULEC TYLNY bębnowy

PARAMETRY
ZBIORNIK PALIWA 15 l
ZUŻYCIE PALIWA 1,5 l / 100 km

CENA
7199 PLN

Więcej o modelu Barton FR 50 przeczytasz na stronie modelu na barton-motors.pl.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany