Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Kawasaki Z900 SE 2022 otrzyma radialne zaciski Brembo oraz lepsze zawieszenie Ohlins!

Kawasaki Z900 był jednym z motocykli, które testowaliśmy w niedawnej Operacji Lato i jednocześnie był jednym z motocykli, z którymi bardziej się polubiliśmy. “Zet” w wersji po liftingu w 2020 oferuje fantastyczny design i zaskakująco dobre wrażenia z jazdy. Jest kosmicznie ochoczy do skręcania, silnik oddaje osiągi aksamitnie. W parze z tymi superlatywami nie szły jednak hamulce, które były “po prostu i jedynie” w porządku.

Kawasaki najwyraźniej zauważyło utyskiwania motocyklistów i ogłosiło, że na sezon 2022 pojawi się także druga wersja nakeda pod nazwą Z900 SE. W porównaniu z bazowym Z900, wersja SE otrzymuje lepsze hamulce oraz lepsze nowe zawieszenie.

Hamulce Brembo

Z900 SE otrzyma zaciski Brembo M4.32, czyli typu monobloc montowane radialnie. Będą pracowały na tarczy o średnicy 300 mm i w końcu zamontowane zostaną przewody w stalowym oplocie, zamiast gumowych. Klocki pozostają bez zmian. Efektem ma być większa siła hamowania, wyższa precyzja i lepsze wyczucie.

Zawieszenie Ohlins

Z przodu pojawi się widelec Ohlins o śr. 41 mm, oczywiście typu USD. Do dyspozycji jest regulacja tłumienia kompresji oraz odbicia, a także bezstopniowa regulacja napięcia wstępnego sprężyny. W odróżnieniu od zwykłego czarnego, widelec Ohlins jest złoty.

Z tyłu pojawi się amortyzator Ohlins S46, o tej samej konstrukcji jak w Z1000 R. Aluminiowa konstrukcja posiada pojedynczą tubę z dużym tłoczyskiem o śr. 46 mm oraz wewnętrzne komory gazowe i olejowe oddzielone tłokiem. Regulacja napięcia wstępnego jest łatwa za sprawą zewnętrznego pokrętła. Do dyspozycji jest też regulacja tłumienia odbicia.

Z900 SE dostępny będzie w jednej wersji kolorystycznej Metallic Spark Black / Candy Lime Green.


Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
Yamaha R1, R7, R3 i R125 World GP 60th Anniversary – wypasione modele jubileuszowe na 2022!

Z okazji swojej 60. rocznicy uczestnictwa w motocyklowych mistrzostwach świata World Grand Prix, Yamaha wypuściła wersje specjalne R1, R7, R3...

Zamknij