Kawasaki Z900 ma 125 KM mocy oraz podwozie zachęcające do aktywnej jazdy, posiada też kilka wad (czy aby na pewno?), ale w efekcie i tak jest fenomenalnym streetfighterem klasy średniej.

Na naszym portalu możecie przeczytać już jeden test Kawasaki Z900, jeździł nim Kuba kilka miesięcy temu. Jednak teraz, z okazji trwającej Operacji Lato, „Zet” wpadł w moje ręce i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy!

W ramach Operacji Lato testujemy dla Was różne motocykle w ciekawy sposób, a aktualnie trwa #TydzieńKawasaki! Przypominamy, że możecie wziąć udział w konkursie zdjęciowym z cennymi nagrodami, a główny film tygodnia z Kawasaki (i nie tylko) pojawi się już w niedzielę wieczorem na naszym YouTube!

Szybka video-opinia Jędrzejaka o Z900

Film do obejrzenia także bezpośrednio na FB.

Jaki jest Z900 2021?

W genezie tego modelu i aktualnej pozycji wewnątrz gamy Kawasaki opowiadał już Kuba, a więc nie będę się powtarzał. Aktualnie Z900 jest bezpośrednim konkurentem takich modeli, jak Yamaha MT-09 czy BMW F 900 R. No i muszę przyznać, że Kawa powala swoim wyglądem. Jest ostra i agresywna. Nie ma tutaj elementów, które nie pasują. Jest za to ostra zieleń ramy i felg, w której to zieleni zakochałem się od razu. W promieniach słońca wygląda fenomenalnie!

Galeria zdjęć autorstwa Tomasza „Tomazi” Parzychowskiego: