Johann Zarco robi backflipa po brutalnym uderzeniu motocyklem - Motogen.pl

Na jednym z zakrętów w lewo doszło do kilku wypadków. Potencjalnie były niegroźne – zwykłe lowside’y ze ślizgiem na pobocze. Jednym z zawodników na poboczu był Johann Zarco, podnosząc się był zauważalnie zły i niezadowolony. Schodząc z toru odwrócił się w stronę barierek. Zaledwie kilka sekund później Iker Lecuona przewrócił się w dokładnie tym samym miejscu. Jego motocykl uderzył w nogi Zarco… Zobaczcie:

W filmie „Najlepsze ujęcia z GP Walencii”, wypadek Zarco znalazł się w momencie 1:26, poniżej:

Iker natychmiast podbiegł do Zarco, pytając czy wszystko w porządku. Francuz został zniesiony z toru na noszach, ale do centrum medycznego został już zawieziony skuterem. Na szczęście wyszedł z tego bez poważnych kontuzji.

Wyjątkowo ważny szczegół został natychmiast zauważony przez polskich komentatorów transmisji MotoGP. Adam Badziak i Grzegorz Jędrzejewski podkreślili, że po glebie na torze, schodząc z pobocza, nigdy nie można odwracać się plecami do toru.

Zarco miał ogromne szczęście i na pewno wiele zawdzięcza solidnym butom. Nie chcemy nawet myśleć w jakim stanie byłyby jego kostki, gdyby motocykl uderzył go od boku…