Ducati SuperSport i SuperSport S to modele których silnik oparty jest na konstrukcji Testastretta 11 o pojemności 937 ccm czyli jednostce znanej z Hyperstrady 1000. W SuperSport dysponuje mocą 113 KM przy 9250 obr./min, co w połączeniu z masą 184 kg powinno zapewnić przyzwoite osiągi.

Ducati SuperSport…

Mimo, że pojazd należy do “budżetowych” modeli sportowych producenta, pakiet elektroniczny jest imponujący” kontrola trakcji, różne tryby pracy silnika, quick-shifter, ABS. Motocykl wyposażono w przednie reflektory w technologii LED.

Z racji, że SuperSport ma łączyć predyspozycje do jazdy po torze, z dzielnością drogową, przednia szyba posiada regulację, mniej ekstremalną pozycję, niż seria Panigale i 16 litrowy zbiornik paliwa.

Ducati SuperSport w wersji “S”…

Wersja podstawowa będzie wyposażona w przedni widelec Marzocchi i amortyzator Sachs. W wersji S motocykl będzie dostępny także w białej kolorystyce i nieco innym schemacie lakierowania, tylne siedzenie ozdobi nakładka imitująca jednoosobowy tył, a zawieszenia dostarczy firma Ohlins.

Nie możemy się doczekać pierwszych jazd tym bardziej, że motocykl urzeka designem…

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Jakub Olkowski

Więcej w Nowości rynkowe
Intermot 2016: supersport i klasyk – motocyklowe nowości Hondy

Honda zaprezentowała na targach Intermot dwa nowe motocykle, a może raczej po dwie nowe wersje modeli, które już znamy. Ten,...

Zamknij