Motoyoungtimer, czyli motocykle zabytkowe i współczesne, ruszą na trasę rajdu po Warszawie już w najbliższą sobotę, 21 lipca.

I Warszawski Rajd Motocyklowy startuje spod ratusza na Bemowie 21 lipca o godzinie 9.00. Wcześniej, od 8.00 będzie czynne biuro rajdu, w którym należy załatwić wszelkie formalności i odebrać kartę drogową, której głównym składnikiem jest itinerer.

Półmetek trasy to Konkurs Elegancji pod ratuszem dzielnicy Targówek. Ta konkurencja dotyczy głównie pojazdów zabytkowych. Oceniana jest elegancja motocykla i kierowcy, niemniej uczestnicy na youngtimerach również mają spore szanse zaskoczyć jury i zdobyć puchar w tej konkurencji. W ramach postoju na terenie ratusza dzielnicy Targówek przewidywany jest posiłek.

Meta rajdu to brama Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Przekroczenie linii mety nie jest jednak równoznaczne z zakończeniem rajdu. Na betonowej płycie lotniska rozegrane zostaną próby sportowo-zręcznościowe przygotowane przez instruktorów z Motocyklowej Szkoły Jazdy Kulikowisko. Osobne próby przewidziane są dla motocykli solo, osobne dla zaprzęgów z koszami i osobne dla motorowerów.

Zapraszamy wszystkich motocyklistów niezależnie czy jeżdżą klasykami, czy też współczesnymi maszynami. Szczegółowe informacje, w tym formularze rejestracyjne znajdziecie na stronie: www.motoyoungtimer.pl.

 

Patronat medialny nad I Warszawskim Rajdem Motocyklowym objął MOTOGEN.