Produkcja Horexa VR6 Roadster opóźniała się już kilkakrotnie. Tym razem poślizg wynika z dopasowania motocykla do wyśrubowanych norm emisji spalin.

Horex ogłosił oficjalnie, że w związku z wyposażeniem motocykla w dodatkowy system wtrysku powietrza do spalin produkcja gotowego VR6 przesunie się znowu, tym razem o miesiąc. Tak więc pierwszy Horex nie zjedzie z taśmy w tym miesiącu, a dopiero z końcem maja. Zastosowane rozwiązanie wymagało sprowadzenia elementów, których dostawa opóźniła się, co wpłynęło na przesunięcie także terminu rozpoczęcia produkcji gotowego motocykla.

Clemens Neese, dyrektor Horexa: „By upewnić się, że wszystkie wyniki mieszczą się w zakresie dopuszczalnych norm emisji spalin, zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy na techniczny kompromis i wyposażymy silnik w system wtrysku powietrza do spalin SAIS. Jeśli chodzi o emisję spalin, silnik modelu Horex VR6 będzie jednym z najbardziej zaawansowanych  jednostek na rynku. To wyrafinowane rozwiązanie kosztowało nas czas, ale najważniejsze jest, że wszystko w tej jednostce jest idealnie dopasowane. Zmiana planu produkcji nie była łatwa, ale naszym ostatecznym celem jest wprowadzenie nowego motocykla najlepszej możliwej jakości”.

System SAIS ma na celu dostarczenie do katalizatora utleniającego dodatkowej porcji powietrza.
 

Więcej w Nowości rynkowe
Szpiegowskie zdjęcia KTM Adventure 1290

Pierwsze wyraźne zdjęcia pokazują dość wyraźnie, jak wyglądać może nowe enduro ze stajni pomarańczowych. Motocykl otrzyma chłodzony cieczą silnik v-twin,...

Zamknij