BMW CE 02. Miejski spec od parkouru - Motogen.pl

EParkourer – takim łamańcem językowym BMW Motorrad opisuje swój nowy, elektryczny jednoślad, czyli CE 02.

CE 02 dołącza do CE 04, z którym w ofercie BMW Motorrad tworzy grupę miejskiej elektromobilności. Napęd elektryczny, nowoczesny design i innowacyjne rozwiązania technologiczne mają być sposobem na doskonałą zabawę w środowisku miejskim.

Elektryczny CE 02 nie jest ani e-motocyklem, ani e-skuterem. Producent nazywa go eParkourer, co nawiązuje do parkouru – sportu ekstremalnego, będącego połączeniem gimnastyki, akrobacji i biegu z przeszkodami. CE 02 jest zwinny, praktyczny, solidny i zredukowany do najistotniejszych elementów pod względem wzornictwa. Duże koła zapewniają wygodną podróż przez miejskie przestrzenie, niezależnie od nawierzchni.

CE 02 – dwa warianty

CE 02 występuje w dwóch wariantach – pierwszy odpowiada parametrom dla motocykla 125 cm3, ma 11 kW (15 KM). Drugi – z mocą 5 KM i prędkością maksymalną 45 km/h, warunkom dla motoroweru, można go prowadzić z prawem jazdy kategorii AM.

Napęd zapewnia dobre przyspieszenie i dynamiczną jazdę. Przy maksymalnej prędkości 95 km/h poruszanie się po drogach ekspresowych zasięg to ponad 90 km (wersja 11 kW), co pozwala na dłuższe miejskie przygody. Dzięki niskiej masie wynoszącej zaledwie 132 kg (wersja 11 kW) lub 119 kg (wersja 4 kW) i niskiej wysokości siedziska wynoszącej zaledwie 750 mm, nowy CE 02 charakteryzuje się również znakomitymi właściwościami jezdnymi.

CE 02 – trzy tryby jazdy

Nowy CE 02 jest standardowo wyposażony w tryby jazdy – „Flow” i „Surf”. „Flow” zapewnia optymalną konfigurację do jazdy w ruchu miejskim, podczas gdy „Surf” zapewnia dynamiczną jazdę poza miastem. Tryb jazdy „Flash”, dostępny w opcji, odkrywa pełnię dynamiki CE 02.

Nowe BMW CE 02 jest standardowo wyposażone w zewnętrzną ładowarkę o mocy ładowania 0,9 kW, która umożliwia szybkie i wygodne ładowanie ze standardowych domowych gniazdek. Jeszcze szybciej dzięki szybkiej ładowarce o mocy ładowania 1,5 kW, która jest dostępna w wyposażeniu opcjonalnym HIGHLINE oraz jako oryginalne akcesorium BMW Motorrad (tylko wersja 11 kW).

CE 02 – podwozie

Jeśli chodzi o podwozie, nowe BMW CE 02 opiera się na sztywnej ramie z rur stalowych. Z przodu działają hydraulicznie amortyzowane widelce teleskopowe, a z tyłu zastosowano jednostronny wahacz i amortyzator. Szerokie opony są zamontowane na odlewanych kołach ze stopów lekkich, a hamulce tarczowe zapewniają bezpieczne hamowanie z przodu i z tyłu. BMW Motorrad ABS znajduje się z przodu.

W kokpicie czytelny wyświetlacz TFT informuje kierowcę o prędkości jazdy, stanie naładowania akumulatora i wielu innych. Gniazdo ładowania USB-C pozwala również na zasilanie smartfona. Korzystając z aplikacji BMW Motorrad Connected, smartfon pokazuje przewidywany koniec ładowania dzięki łączności sieciowej przez Bluetooth, tak jak w BMW CE 04. W wariancie HIGHLINE tryb kołyski umożliwia aplikacji BMW Motorrad w smartfonie (trzymanym w uchwycie na smartfona) do bezpiecznego sterowania jako dodatkowy wyświetlacz za pomocą klawiatury na kierownicy. Możliwe jest również nagrywanie podróży za pomocą aplikacji. Dzięki usługom BMW Motorrad Connected Services (również zawartym w pakiecie HIGHLINE) stan naładowania i inne informacje o pojeździe CE 02 można przeglądać w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem aplikacji.

Najważniejsze cechy nowego BMW CE 02:

 • Moc maksymalna 11 kW (15 KM), moc znamionowa 6 kW (8 KM), moment obrotowy 55 Nm.
 • Wariant Performance dla AM: Moc maksymalna 4 kW (5 KM), moc znamionowa 3,2 kW (4 KM), moment obrotowy 55 Nm.
 • Stalowa rama i jednostronny tylny wahacz.
 • Teleskopowe widelce z przodu.
 • BMW Motorrad ABS (tylko przednie koło).
 • ASC (automatyczna kontrola stabilności) i RSC (rekuperacyjna kontrola stabilności).
 • Asystent cofania.
 • Dwa tryby jazdy „Flow” i „Surf” w standardzie.
 • Trzeci tryb jazdy „Flash” jako część wyposażenia opcjonalnego HIGHLINE, a także dostępny jako oryginalne akcesorium BMW Motorrad.
 • Niska wysokość siedziska wynosząca zaledwie 750 mm.
 • Keyless Go.
 • Reflektory LED, w tym światła do jazdy dziennej i boczne kierunkowskazy.
 • 3,5-calowy micro TFT.
 • Gniazdo USB-C.
 • Tryb Cradle w aplikacji BMW Motorrad Connected.
 • BMW Motorrad Connected Services.
 • Zewnętrzna ładowarka 1500 W (seria 900 W) do gniazdka domowego jako część wyposażenia opcjonalnego HIGHLINE jako wyposażenie opcjonalne (dla wersji 11 kW)
 • Przygotowanie alarmu antywłamaniowego.

BMW Motorrad CE 02 – zdjęcia

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany