Alex spędził dzieciństwo na PW50, a od 10. Roku życia jeździ zawodniczo na motocyklach crossowych. Trenuje codziennie, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych, by dojść do poziomu, który dziś umożliwia mu dołączenie do programu bLU cRU. Młody zawodnik startował w mistrzostwach strefy zachodniopomorskiej, Polski oraz Holandii. Teraz na pierwszą rundę Pucharu YZ125 bLU cRU wróci na znany mu tor w Valkenswaard. Przed nim minimum pięć obowiązkowych rund z dziewięciu rozgrywanych w ramach pucharu i cały cykl Mistrzostw Polski PZM w Motocrossie. Trzymamy kciuki za Alexa i jego motocykl Yamaha YZ125! „Bardzo dziękuję za zaufanie ze strony Yamahy i możliwość dołączenia do platformy bLU cRU – mówi zawodnik. – Ten sezon jest dla mnie wielką szansą na spełnienie marzeń i rozwój osobisty. Obiecuję, że ja i moja Yamaha YZ125 damy z siebie wszystko!”.

Program bLU cRU to wyjątkowa platforma, stworzoną w celu wspierania młodych talentów ścigających się zarówno w wyścigach drogowych, jak i terenowych. Tworzy ona bezpieczne i profesjonalne warunki mające na celu zachęcić i pielęgnować przyszłe gwiazdy, służąc im niezrównanym doświadczeniem Yamaha Racing. Organizując puchar YZ125 Blu Cru, Yamaha pragnie znaleźć przyszłych mistrzów MXGP. Otwarta na młodych zawodników seria 21 wyścigów w 2017 roku wyłoni najlepszych finalistów, którzy znajdą się w oficjalnym zespole Yamaha EMX125 w 2018!

Yamaha YZ125 Alexa Banaszaka…

Platforma bLU Cru jest budowana we współpracy z najlepszymi oficjalnymi zawodnikami Yamahy, którzy startują w takich wyścigach jak MXGP, Enduro, Dakar, WorldSBK, WSS i Endurance i dodatkowo pełnią rolę ambasadorów bLU cRU. Ta elita zawodników ma być przykładem dla młodej generacji fanów sportu motocyklowego jutra, kultywując najważniejsze wartości zarówno tego sportu, jak i producenta – a więc dążenie do najlepszych wyników, stałe doskonalenie umiejętności, dedykacja sprawie, szacunek dla konkurencji oraz utrzymanie zdrowia i sprawności fizycznej.

Dla młodych i ambitnych kierowców off-roadowych Puchar bLU cRU YZ125 to świetny start do piramidy wyścigowej Yamahy. Kandydaci do krajowych mistrzostw klasy 125 na motocyklach YZ125 już przed sezonem mogą zgłaszać się do uczestnictwa w programie, a po akceptacji – otrzymają specjalny pakiet bLU cRU, obejmujący m.in. ubiory Yamaha Paddock Blue, nalepki bLU cRU na motocykl YZ125 oraz inne gadżety.

44 zawodników bLU cRU, którzy w krajowych mistrzostwach zdobędą najwyższe noty, zakwalifikują się do superfinału Pucharu YZ125 – prawdziwie międzynarodowego wyścigu w ramach najważniejszego światowego eventu MX – Monster Energy Motocross of Nations rozgrywanego 1 października br. w brytyjskim Matterley Basin. Trzech finalistów tego wyścigu oraz dwóch dodatkowych zawodników, którzy otrzymają dzikie karty, zmierzą się następnie w Yamaha Masterclass rozgrywanej pod nadzorem ambasadorów bLU cRU. Tylko jeden szczęśliwy zwycięzca przejdzie dalej i jako oficjalny kierowca dołączy do MJC Yamaha Team w Europejskich Mistrzostwach EMX125 w roku 2018.

Ineuguracyjny Puchar YZ125 odbył się w roku 2016. Imponujący pokaz sprawności w mistrzostwach krajowych, Superfinale i Masterclass dał 15-letni Tim Edberg ze Szwecji. To właśnie on został pierwszym zwycięzcą programu off-roadowy bLU cRU i oficjalnym członkiem teamu MJC Yamaha EMX125 w 2017 roku.

W trakcie sezonu wyścigowego będzie można śledzić aktualne poczynania Alexa i pozostałych młodych talentów z bLU cRU za pośrednictwem przekazów cyfrowych na stronie www.yamaha-racing.com oraz w mediach społecznościowych.

Kalendarz Pucharu YZ125 bLU cRU w sezonie 2017:

23 kwietnia, MXGP of Europe, Valkenswaard,Holandia

7 maja, MXGP of Latvia, Kegums, Łotwa

28 maja, MXGP of France, Ernée, Francja

25 czerwca, MX GP of Italy, Ottobiano, Włochy

2 lipca, MXGP of Portugal, Águeda, Portugalia

6 sierpnia, MXGP of Belgium, Lommel, Belgia

13 sierpnia, MXGP of Switzerland, Frauenfeld, Szwajcaria

20 sierpnia, MXGP of Sweden, Uddevalla, Szwecja

1 października, Monster Energy FIM MXoN, Matterley Basin, Wielka Brytania

Kalendarz startów Alexa Banaszaka w Mistrzostwach Polski PZM Motocross:

Motocross-Mistrzostwa Polski i Puchar Polski

6-7 maja, I runda, Sobieńczyce

27-28 maja, II runda, Olsztyn

10-11 czerwca, III runda, Stryków

17-18 czerwca, IV runda, Gdańsk

1-2 lipca, V runda Człuchów

5-6 sierpnia, VI runda, Lidzbark Warmiński

19-20 sierpnia, VII runda, Wschowa

16-17 września, Puchar Polski, Oborniki

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w Motocross
Off-road: skoki na wydmach z lądowaniem na masce auta

Jazda off-roadowa wygląda dość efektownie. A jeśli odbywa się na wydmach towarzyszy jej duża prędkość i długie skoki. Lądowania nie...

Zamknij