Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Rejestracje pojazdów: w styczniu dobry wynik używanych, spadek rejestracji nowych jednośladów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Rejestracje pojazdów: w styczniu dobry wynik używanych, spadek rejestracji nowych jednośladów

Dane statystyczne dotyczące rejestracji nowych i używanych pojazdów w styczniu 2018r powodują umiarkowany optymizm. Trendy spadkowe zaobserwowaliśmy w przypadku nowych pojazdów a wśród używanych zauważalne wzrosty.

Zacznijmy od złych wiadomości. W styczniu 2018 zarejestrowano 639 nowych pojazdów (362 motocykle czyli spadek o 6,9% oraz 277 motorowerów, spadek aż o 44,3%). W stosunku do analogicznego okresu w 2017 można zauważyć duży, blisko 28% (27,9) spadek sprzedaży nowych jednośladów.

 

Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Przed wejściem nowych przepisów homologacyjnych importerzy starali się wyprzedać stany magazynowe; normy emisji spalin Euro4 od stycznia 2018 zaczynają także obowiązywać na pojazdy kategorii L1, L2 (czyli motorowery) oraz L6 ( lekkie czterokołowce). To spowodowało duży wzrost sprzedaży jednośladów tego segmentu w grudniu. Zarejestrowano wtedy blisko 8000 (7974) nowych pojazdów. Nabywcy kuszeni promocjami czy wyprzedażami podejmowali decyzję o zakupie pojazdu jeszcze pod koniec zeszłego roku. I naszym zdaniem to główna przyczyna słabego stycznia.

 

A jak to wygląda w przypadku jednośladów używanych? Tutaj wiadomości są znacznie bardziej optymistyczne: w styczniu zarejestrowano 2472 jednoślady. Kupowano przede wszystkim motocykle. Z wynikiem 2127 sztuk oznacza to wzrost względem stycznia 2017 roku o blisko 24,1%. Sprzedaż motorowerów także wzrosła i także o 24,1% - przybyło ich 345 sztuk.

 

Czy oznacza to zwiastun dobrego sezonu? Na odpowiedź przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać, ale jeśli pogoda dopisze, wcale nie jest to wykluczone...

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści