Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Premiery EICMA 2015: Bimota prezentuje SuperCharger i BB3 do samodzielnego montażu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Premiery EICMA 2015: Bimota prezentuje SuperCharger i BB3 do samodzielnego montażu

Bimota, oprócz modelu Tesi 3D Cafe Racer oraz odświeżonej Impeto, przedstawiła jeszcze dwie ciekawe rzeczy - zestaw z kompresorem dla silników Ducati oraz BB3 do samodzielnego montażu.

SuperCharger Kit jest przeznaczony dla motocykli Bimota korzystających z chłodzonych cieczą silników Ducati, a to oznacza, że można go zastosować chociażby w nowej wersji Impeto i zwiększyć jej moc do prawie 200 koni mechanicznych. W zestawie oprócz kompresora znajduje się odpowiedni napęd, a także specjalnie przygotowana osłona sprzęgła. Żeby z niego skorzystać wystarczy zamontować zestaw i uruchomić odpowiednie opcje przez Data-Logger.

Zestaw BB3 Kit, to powrót do korzeni. W 1973 roku Bimota zaprezentowała pierwszy tego typu zestaw bazujący na modelu HB1. Teraz można zbudować własne BB3. Zamawiając BB3 Kit otrzymujemy wszystkie potrzebne części z wyjątkiem silnika i elektroniki. Sercem BB3 jest motor od S1000RR. Według nas wypuszczenie tego zestawu to nie tylko powrót do korzeni, ale przede wszystkim próba ratowania sportowego motocykla tej egzotycznej włoskiej marki. Producent ma podpisaną umowę z BMW na dostawę 150 silników rocznie i nie jest w stanie tego przeskoczyć, co pokazano przy próbie homologowania BB3 na Superbike World Championship.

Tak czy inaczej obie propozycje są niezwykle ciekawe i jeżeli chcecie mieć w swoim garażu coś wyjątkowego, to z pewnością warto zwrócić uwagę na modele Impeto z SuperCharger Kit oraz BB3 do samodzielnego montażu.

Więcej o motocyklach Bimota Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Bimota Impeto Bimota Impeto
Bimota SuperCharger Kit Bimota SuperCharger Kit
Bimota SuperCharger Kit Bimota SuperCharger Kit
Bimota SuperCharger Kit Bimota SuperCharger Kit
Bimota BB3 Bimota BB3
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści