-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Muzeum Giacomo Agostiniego otwarte! Zjedz obiad z 15-krotnym mistrzem świata Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Muzeum Giacomo Agostiniego otwarte! Zjedz obiad z 15-krotnym mistrzem świata

W Bergamo (region Lombardia) otwarto muzeum poświęcone najbardziej utytułowanemu mistrzowi świata, Włochowi, Giacomo Agostoniemu.

Wbrew temu, co powszechnie się sądzi to nie Valentino Rossi ale Giacomo Agostini jest najbardziej utytułowanym Włochem w wyścigach Grand Prix. Zdobył piętnaście tytułów mistrzowskich w różnych klasach pojemnościowych, wygrywając 123 razy. Ponadto 10-krotnie zwyciężał w wyścigach ulicznych i 18-krotnie zyskał tytuł mistrza Włoch.

 

 

Muzeum jest prowadzone przez córkę zawodnika, Vittorię. Początkowo zostało zaprojektowane jako miejsce do przechowywania trofeów i pamiątek związanych z karierą Giacomo. Wśród eksponatów znajdziemy część motocykli na których startował, kombinezony, kaski a także puchary i trofea. Całość rozmieszczono chronologicznie. W muzeum znajduje się niewielka restauracja, w której można zjeść obiad z mistrzem.

 

Więcej informacji znajdziecie na www.villavittoriabergamo.it.

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści