Top Mountain Motorcycle Museum w ogniu - motocyklowe muzeum w Austrii spłonęło - Motogen.pl

Było tam ponad 230 legendarnych, zabytkowych motocykli… Nie wiadomo jeszcze, czy przetrwały pożar i akcję gaśniczą.

Smutne wiadomości docierają do nas z austriackiego Tyrolu. Dziś w nocy (z 17 na 18 stycznia) o godzinie 4:40 służby ratunkowe wezwane zostały do Top Mountain Motorcycle Museum.

Według relacji, gdy strażacy pojawili się na miejscu, budynek był w płomieniach łącznie z dachem, a większość drewnianego stelaża stała już w ogniu.

Z żywiołem walczyło 60 strażaków. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na pobliską restaurację oraz stację kolejki, użyte zostały także armatki śnieżne oraz ratraki.

Póki co nie wiadomo czy i jaka część kolekcji muzeum przetrwała pożar i akcję gaśniczą. Na szczęście w pożarze nie ucierpiał żaden człowiek. Przyczyny nie są jeszcze znane.

Top Mountain Motorcycle Museum jest (było?) najwyżej położonym muzeum motocyklowym w Europie – znajduje się na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Założone zostało przez braci Albana i Attili Scheiber, a otwarto je w kwietniu 2016 roku. Na powierzchni ponad 3000 m kw. znajdowało się się ponad 230 zabytkowych motocykli od ponad 100 producentów oraz wiele pojazdów różnego typu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany