Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy skór motocyklowych Kurtka motocyklowa Modeka Wing - nie ma róży bez kolców Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kurtka motocyklowa Modeka Wing - nie ma róży bez kolców test, opinie i oceny

Modeka Wing to jedna z najciekawszych kurtek, jakie pojawiły się w ostatnich latach w ofercie niemieckiego producenta. Na papierze przemawiają za nią atrakcyjna cena, atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Jak kurtka sprawdza się w praktyce? Tego dowiecie się już za chwilę.

Sprzedażowy hit

Modeka Wing trafiła do oferty z początkiem 2015 roku i od razu stała się jednym z hitów sprzedażowych Modeki. Producent poszedł w ślad za obowiązującymi trendami i przedstawił kurtkę z serii miejskiej w klimatach szeroko pojętego stylu vintage. Na egzemplarz testowy musiałem czekać około miesiąca, ponieważ w całej Polsce kurtki te zostały wymiecione, a fabryka nie nadążała z produkcją. To jeszcze bardziej podgrzało moją ciekawość.

 

Kurtka jest wykonana ze skóry bawolej, a podszewka to 100% poliester. Dużym plusem jest zastosowanie wyjmowanej podpinki ocieplającej. O bezpieczeństwo dbają protektory barkowe i łokciowe certyfikowane według normy EN 1621-1. Opcjonalnie można dokupić protektor pleców SAS-TEC SCL 19. Jeżeli chodzi o praktyczność, to kurtka ma cztery kieszenie zewnętrzne i trzy kieszenie wewnętrzne. Dodatkowego uroku dodają jej pikowane ramiona, paski na rękawach i dyskretne logo Modeki. Kurtka ma regulację w pasie.

Róża z kolcami

Zanim przejdę do wrażeń z jazdy, wspomnę o tym, że rozmiarówka dla tej kurtki jest tak skonstruowana, że najlepiej przymierzyć ją przed zakupem. Może się na przykład okazać, że nosząc ciuchy w rozmiarze XXL lub XL będziecie kupowali tę kurtkę w rozmiarze L.

 

Kurtka sprawia wrażenie solidnie wykonanej, pomimo że skóra nie należy do najgrubszych i jest dość luźna. Podpinka ocieplająca jest wykonana z grubego materiału i wpina się ją przy pomocy zamka błyskawicznego. Również rękawy od podpinki są przymocowywane do mankietów za pomocą zamka. No i tutaj mamy pierwszy problem, ponieważ taki sposób mocowania podpinki automatycznie wyklucza możliwość stosowania długich rękawic. Na szczęście dostałem krótkie rękawice letnie wraz z kurtką Fuego, więc problem częściowo się rozwiązał. Same mankiety są dodatkowo zabezpieczone napem, a rękawy zamyka się przy pomocy zamka błyskawicznego.

 

Kurtka Modeka Wing

 

Kurtka nie posiada co prawda zamka do spięcia ze spodniami, ale ma skórzany paseczek zapinany na nap, który można przełożyć przez przelotkę od spodni. Tutaj dochodzimy do jedynej poważnej wady tej kurtki - jest ona nieco za krótka i lubi się podnosić do góry w trakcie jazdy. Nie pomaga nawet wspomniany skórzany paseczek, a lepszym rozwiązaniem byłaby przelotka do albo nawet kilka przelotek na klasyczny pasek.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Autor: Wojciech Grzesiak

Strony:

Zobacz galerię

Kurtka motocyklowa Modeka Wing

9
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści