Oxford Ankara 1.0 dla turysty i nie tylko - Motogen.pl

Ochrona przed chłodem

Dzięki podwójnemu suwakowi głównemu z szeroką zakładką kurtka Oxford Ankara 1.0 nie pozwoli przedostać się najmniejszemu powiewowi zimnego wiatru. Wewnętrzny zamek jest dodatkowo gumowany, co zapewnia wodoodporność. Wypinana podpinka waży 150 gramów. Gwarantuje wystarczający komfort termiczny podczas jazdy w chłodniejsze dni. Skonstruowana jest tak, że nie przeszkadza w dostaniu się do wewnętrznej kieszeni. Sama podpinka także wyposażona jest w dodatkową kieszeń. Podpinka wpinana jest za pomocą suwaka. Jej rękawy trzymają się dzięki napom. Kurtkę można spiąć ze spodniami dzięki wszytemu w nią suwakowi (pasują do niej różne modele spodni Oxford).

Na upały

Oxford Ankara 1.0 radzi sobie z każdą pogodą. Cztery wloty i jeden wylot powietrza zapewniają odpowiednią cyrkulację w czasie jazdy. Wszystkie otwory wentylacyjne chronione są gumowanymi, wodoszczelnymi suwakami. Te na rękawach można rozpinać w dwie strony, dzięki dwóm wózkom suwaka. Bardzo sprytne i wygodne rozwiązanie. Z tyłu wylot powietrza ma napę, dzięki której można go otworzyć dużo szerzej tak, aby więcej powietrza przepływało przez kurtkę.

Na ulewę

Po zapięciu wszystkich otworów wentylacyjnych, które zabezpieczone są gumowanymi suwakami oraz po zapięciu wewnętrznego, również gumowanego suwaka otrzymujemy wodoszczelną kurtkę. Co ważne, wyposażoną w wodoodporną, oddychającą membranę. Ta wszyta jest na stałe. Nazwano ją Smart System, a dostarcza ją znana w branży firma Reissa. Ciekawostką jest przeciwdeszczowy kaptur do noszenia pod kaskiem. Dzięki niemu krople wody nie będą lądowały za kołnierzem, w którym kaptur na co dzień jest schowany.

Bezpieczeństwo bierne i aktywne

Kurtka uszyta jest z supermocnego poliestru 600D, ma potrójne szwy szyte wytrzymałą nicią nylonową, oraz w newralgicznych miejscach wzmocniona jest materiałem Nylon Dobby, bardziej odpornym na tarcie od poliestru. Oczywiście miejsca narażone na kontuzje, czyli barki, łokcie oraz plecy chronione są certyfikowanymi ochraniaczami. Ale to nie wszystko. Kurtka Oxford Ankara 1.0 potrafi chronić motocyklistę przed wypadkiem. Do tego służy przede wszystkim kamizelka fluorescencyjna, którą możemy założyć na naszą kurtkę. Nie jest to jednak zwykła kamizelka, która będzie na wietrze fruwać, pompować się i denerwować nas w czasie jazdy. Kamizelka to tylko nazwa, tak naprawdę jest to specjalny panel odblaskowy mocowany na kurtce z tyłu zamkiem błyskawicznym, a z przodu dwoma klamerkami. Kolejny sprytny patent. Panel ten można schować do kieszeni, która jest wszyta na plecach. Dodatkowo kurtka wyposażona jest w panele odblaskowe rozlokowane praktycznie na całej kurtce. Po zmroku jadąc w Ankarze 1.0 w reflektorach samochodowych świecić się będziesz jak choinka.

Wygoda

Dopasowanie kurtki do ciała możliwe jest dzięki panelom typu stretch pod pachami i na plecach, regulacjom na rzepy w pasie, w ramionach, napom na przedramionach. Nie ważne, czy jedziesz w podpince i swetrze, czy tylko w bieliźnie termoaktywnej – kurtka zawsze będzie leżała tak, jak powinna. Dodatkowo kołnierz wykończony jest przyjemnym dla skóry neoprenem, natomiast rękawy miłym w dotyku zamszem. Nic nie drapie, nie denerwuje, nie przeszkadza w jeździe.

Kurtka Oxford Ankara 1.0 jest świetną propozycją nie tylko dla motocyklowego podróżnika, który na swoim jednośladzie miałby pojechać do rzeczonej Ankary. To także dobry sprzęt dla osoby, która jeździ dużo i w każdych warunkach pogodowych. Dla motocyklowego pragmatyka, który motocykl traktuje jako pojazd do codziennego użytku, a kurtka ma zapewnić mu komfort, bezpieczeństwo i dobre warunki do jazdy. Cena to niecałe 890 zł

Zobacz opisywany produkt na stronie importera