-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy tekstyliów Kurtka Modeka Texas Pro Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kurtka Modeka Texas Pro test, opinie i oceny

Texas Pro to jeden z najwyższych modeli kurtek Modeki. Kosztuje blisko 900 zł, a droższy jest tylko model Melville i Melville Pro. W tej cenie klient otrzymuje protektory SaS-Tec, sporą liczbę skórzanych elementów i wypinaną membranę.

Texas Pro to jeden z najwyższych modeli kurtek Modeki. Kosztuje blisko 900 zł, a droższy jest tylko model Melville i Melville Pro. W tej cenie klient otrzymuje protektory SaS-Tec, sporą liczbę skórzanych elementów i wypinaną membranę .

Texas Pro ma turystyczny krój, można więc liczyć na sporo "schowków". Dwie standardowe kieszenie na suwaki oraz dwie na klatce piersiowej zamykane są na rzep i dwa metalowe zatrzaski. Jest też wewnętrzna kieszeń na dokumenty, do której dostęp mamy bez rozpinania suwaka kurtki. Po wypięciu membrany dostępne stają się kolejne dwie kieszenie, obie zamykane na suwak. Jeżeli chodzi o pozostałe suwaki, to do dyspozycji mamy zamek YKK do zapinania kurtki, kolejne dwa do łączenia kurtki ze spodniami (jeden krótki, drugi długi) oraz suwak na zakończeniu rękawa, który w połączeniu z rzepowym zapięciem pozwala dostosować szerokość rękawa zarówno do zakładania go pod, jak i na mankiet rękawicy. Regulowana suwakami jest też wentylacja, która w Texas Pro spisuje się całkiem dobrze. O ochronę dbają znajdujące się na barkach i łokciach protektory SaS-Tec. Na plecach znalazł się standardowy ochraniacz CE, aczkolwiek za dodatkową opłatą można go wymienić na protektor SaS-Tec. W razie szlifu kurtkę w jednym kawałku mają trzymać liczne podwójne szwy. Wszystkie nici w Modece mają jasnoszary kolor, więc doskonale widać je na naszych zdjęciach.

Jak w większości kurtek tekstylnych, tak i w Texas Pro wmontowano odblaski zapewniające lepszą widzialność po zmroku. Są to dwa odblaskowe paski na rękawach (od barków do łokci). Lekko odblaskowe są też loga Modeki umieszone na rękawach.


Skóra
W ostatnich latach producenci zaczęli wprowadzać kurtki i spodnie tekstylne ze skórzanymi wstawkami. Texas Pro jest właśnie taką kurtką. Posiada wszystkie zalety tekstyliów, ale miejsca najbardziej narażone na szlify są wykonane ze skóry. Zatem całe rękawy od zewnętrznej strony to skóra nubukowa. Również barki, kołnierz i plecy nad wylotem powietrza są skórzane. Producent podaje, że 23% materiału wierzchniego zostało wykonanego właśnie z tego surowca.

Czym jest skóra nubukowa? Może być to skóra bydlęca, czyli taka, jakiej używa się w większości kombinezonów motocyklowych, jednak z wyglądu przypomina zamsz. Na naszych zdjęciach możecie zobaczyć jak się to prezentuje. Osobiście uważam, że skórzane fragmenty w Texas Pro zupełnie nie wpłynęły negatywnie na stronę wizualną kurtki. Nie są to nieestetycznie doklejone elementy; w połączeniu z tekstyliami tworzą zgrabną całość.

 

Wentylacja i membrana
Wloty wentylacyjne znajdują się na rękach i pod klatką piersiową, a wylot na plecach. Te na rękach spisują się bardzo dobrze. Te drugie natomiast, ze względu na swoje umiejscowienie, już takiego nawiewu nie dają, ale na nakedzie powinny się spisać również całkiem dobrze. Oczywiście, żeby wiało naprawdę solidnie, należy wypiąć membranę. Jej zdemontowanie w upalnie dni niesamowicie podnosi komfort. Membrana nie dość, że ogranicza wentylację, to jeszcze zatrzymuje sporą ilość ciepła. Mówiąc wprost, w membranie latem można się ugotować, podczas gdy bez niej będzie po prostu ciepło.

Strony:

Kurtka Modeka Texas Pro Modeka Texas Pro
Kurtka Modeka Texas Pro - fot. 2 Modeka Texas Pro
Kurtka Modeka Texas Pro - fot. 3 Modeka Texas Pro
Kurtka Modeka Texas Pro - fot. 4 Modeka Texas Pro
Kurtka Modeka Texas Pro - fot. 5 Modeka Texas Pro
Kurtka Modeka Texas Pro - fot. 6 Modeka Texas Pro
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści